Czy istnieje możliwość prawna jednorazowej wypłaty Wnioskodawcy kwoty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej lub cesja praw z niej wynikających przez Wnioskodawcę na osoby trzecie?
Wnioskodawczyni spełniła warunki określone w art. 6 ust. 2, niezrealizowana kwota ulgi za wyszkolenie uczniów może być odliczona od podatku dochodowego ustalonego od wspólnych dochodów małżonków, do wysokości określonej w decyzji urzędu skarbowego. Należy jednak wskazać, że brak jest natomiast możliwości dokonania stosownego odliczenia od podatku współmałżonka, jeżeli w danym roku podatkowym podatnik
spadkobiercy podatnika kontynuującego, po jego śmierci, prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek, przysługuje na podstawie art. 97 § 2 ustawy Ordynacja podatkowa prawo do odliczenia ulgi z tytułu szkolenia uczniów, o której mowa w art. 27c ustawy o podatku dochodowym od niektórych przychodów osianych przez osoby fizyczne.
1. Czy można odliczyć przyznaną ulgę podatkową za wyszkolenia uczniów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w formie karty podatkowej od podatku dochodowego z tytułu osiąganych dochodów z renty?2. Czy istnieje możliwość zwrotu w gotówce niewykorzystanej części ulgi uczniowskiej?
Czy zryczałtowany podatek dochodowy wyliczony z chwilą sprzedaży wyrobów - mebli, środka trwałego i wyposażenia pozostałych z remanentu na dzień likwidacji działalności gospodarczej (22.12.2003r.) mogę odliczyć od nie wykorzystanych ulg za wyszkolenie uczniów - przyznanych przez Urząd Skarbowy? Czy przychód ze sprzedaży zapasu wyrobów z remanentu likwidacyjnego - działalność opodatkowana była w formie
Czy od zryczałtowanego podatku dochodowego od remanentu likwidacyjnego można odliczyć ulgę uczniowską?