Wniesienie aportem wierzytelności oraz zbycie ogółu praw i obowiązków w spółce.
Opodatkowanie dochodów z tytułu dywidendy wypłacanej przez spółkę z siedzibą na Cyprze.
Czy w przypadku ewentualnej przyszłej likwidacji SpK w sytuacji, gdy majątek SpK stanowić będą wyłącznie środki pieniężne, przekazanie Spółce przypadającej jej części majątku stanowiło będzie po stronie Spółki jej przychód, a jeżeli tak, to w jaki sposób należy obliczyć dochód Spółki z tego tytułu?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, środki pieniężne otrzymane w związku z likwidacją spółki osobowej w kwocie nieprzekraczającej wartości netto Nieruchomości określonej w umowie spółki osobowej, (tj. w wysokości wniesionego wkładu do spółki osobowej) będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniu na poziomie Spółki?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, środki pieniężne otrzymane w związku z likwidacją spółki osobowej w kwocie nieprzekraczającej wartości netto Nieruchomości określonej w umowie spółki osobowej, (tj. w wysokości wniesionego wkładu do spółki osobowej) będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniu na poziomie Spółki?
Od jakiej wartości dochodu X Sp. z o.o. powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych z tytułu udziału w zyskach spółki nie mającej osobowości prawnej: czy od całej kwoty zysku wypracowanego przez Spółkę komandytową w roku 2007 i podzielonego zgodnie z postanowieniami umowy spółki obowiązującymi od dnia 18.11.2007r. (X Sp. z o.o. ma prawo do udziału w całym zysku jaki spółka komandytowa osiągnęła
Czy kwoty pieniężne, wypłacone zgodnie z art. 871 § 2 Kodeksu cywilnego, są dla wspólnika przychodem z któregokolwiek ze źródeł wskazanych w art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przeniesienie prawa własności obligacji wyemitowanych przez spółkę A. na Bank w zamian za zwolnienie z zobowiązania spółki komandytowej T. jako emitenta dłużnych papierów wartościowych - nie będą stanowić dla Banku (wspólnika spółki komandytowej) kategorii podatkowej, na mocy art. 5 ust. l oraz ust. 2 w związku z art. l, art. 12 oraz art. 15 ustawy o CIT.
Czy darowizna udziałów w spółce cywilnej spowoduje obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Czy zmiana umowy spółki polegająca na dwuetapowej zmianie wspólników z 3 na 6 i z 6 na 3 wspólników dokonana poprzez umowę darowizny udziałów w spółce cywilnej spowoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych ?
Jakie skutki podatkowe wywoła darowizna lokalu użytkowego z nadbudowaną częścią mieszkalną, stanowiącego majątek spółki cywilnej, na rzecz jednego ze wspólników tej spółki?
Czy w sytuacji rozwiązania spółki cywilnej zwrot wkładów wniesionych do spółki, wypłata zysków oraz podział rzeczowego majątku wspólnego w naturze z zastosowaniem dopłat rodzą skutki podatkowe ?
Czy wypłacona na podstawie art. 871 k.c. kwota pieniędzy podlega opodatkowaniu. Jeżeli tak to na jakich zasadach?
Czy przez fakt przystąpienia do spółki cywilnej nowego wspólnika powstają dodatkowe zobowiązania podatkowe i czy należy sporządzić remanent likwidacyjny?
Czy Podatnik może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 142, poz. 1514 z późn. zm.), zgodnie z którym zwalnia się od podatku nabycie przez małżonka lub zstępnych w drodze spadku lub darowizny zakładu wytwórczego, budowlanego, handlowego, usługowego lub jego części, pod warunkiem, że zakład
Wnioskodawca jest agentem ubezpieczeniowym i zamierza prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Zgodnie z przepisami updof udział w przychodach spółki cywilnej winnien być wyraźnie określony, jednak w przypadku prowadzonej przez Niego działalności jest to utrudnione ponieważ imienne noty prowizyjne otrzymywane z towarzystw ubezpieczeniowych mają charakter zmienny. Stąd, zdaniem Podatnika
Czy przychody uzyskane z tytułu spłaty z udziału w spółce cywilnej otrzymanej przez podatnika, w związku z jego wystąpieniem z tej spółki podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych, czy też są zwolnione z opodatkowania i na jakiej podstawie ?