PIT - obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.
W zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwolnieniem z długu kwoty stanowiącej równowartość nienależnie pobranego stypendium.
Obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem cudzoziemców z opłat za studia doktoranckie.
Obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem słuchacza z opłat za studia podyplomowe.
Obowiązki płatnika odnośnie przekazania tabletów uczestnikom projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zwolnienie doktoranta z opłaty za studia nie stanowi nieodpłatnego świadczenia i w konsekwencji po stronie doktoranta nie powstaje przychód. Państwo jako płatnik nie jesteście zobowiązani do pobrania zaliczki na podatek dochodowy ani do wystawienia informacji, o której mowa w art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów związanych z Projektem.
Obowiązki płatnika w związku z pokrywaniem kosztów przejazdu oraz zakwaterowania członków rady uczelni.
zmiana sposobu wykorzystania rezultatów Projektu nie upoważnia wnioskodawcy do dokonywania korekty podatku VAT naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z Projektem od poniesionych już wydatków dokonanych przed zmianą przeznaczenia ich wykorzystywania również do działalności opodatkowanej.
Wskazanie, czy Wnioskodawca miał możliwość odzyskania podatku VAT od zakupów towarów i usług w zakresie realizacji projektu.
Brak prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od zakupów poniesionych w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów towarów/lub usług dokonanych w trakcie trwania projektu, w odpowiedniej części podatku naliczonego w drodze korekty na zasadach wynikających, z art. 90c i art. 91, z uwzględnieniem art. 90 ustawy o podatku od towarów i usług.
Usługi prowadzenia wykładów, ćwiczeń oraz seminariów nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Prawo do odliczenia VAT naliczonego od zakupów towarów i/lub usług dokonywanych w związku z realizacją projektu pn. (...) z uwagi na zmianę przeznaczenia infrastruktury edukacyjno-badawczej.
Uznanie opłat pobieranych przez Uczelnię za należności za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie opłat pobieranych przez Uczelnię za należności za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
samodzielne moduły, którym zostaną przypisane konkretne punkty ECTS i nabyte efekty kształcenia, jako usługi świadczone przez uczelnię wyższą w zakresie kształcenia na poziomie wyższym
Czy odpłatne wydanie elektronicznej legitymacji studenckiej bądź pracowniczej będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT w jakimkolwiek zakresie od towarów i usług zakupionych w związku z realizacją projektu?
Czy przychód (dochód) Uczelni powstały w wartości odpisanych zobowiązań wykazanych w części G wniosku podlega zwolnieniu przedmiotowemu określonemu w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, przy spełnieniu warunków określonych w art. 17 ust. 1b ustawy?
Zwolnienie od podatku świadczonych usług finansowanych w całości ze środków publicznych pochodzących od jednostki budżetowej.
Czy istnieje konieczność wystawiania faktur na pracowników potwierdzające wydanie legitymacji, jeśli tak to jaką stawkę podatkową zastosować w zaistniałej sytuacji?
Z uwagi, iż szkolenia finansowane są w całości ze środków publicznych, gdyż takimi są przychody państwowych uczelni wyższych, usługa prowadzenia zajęć (warsztatów) na studiach podyplomowych, będzie korzystać od 01.01.2011r. ze zwolnienia od podatku VAT przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.