Braku obowiązku wykazywania na fakturze podstawy prawnej zwolnienia od podatku.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kwitariusza przychodowego zamiast kasy rejestrującej, a następnie w późniejszym terminie ewidencjonowanie za pomocą kasy rejestrującej i wystawianie paragonu, który załączany ma być do kopii kwitariusza.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na spółkę przejmowaną/dzieloną w dniu lub po dniu połączenia/podziału.
Wycofanie do majątku prywatnego całego przedsiębiorstwa osoby fizycznej, a następnie sprzedaż tego majątku poza prowadzoną działalnością gospodarczą innemu podmiotowi opodatkowanie i dokumentowanie transakcji.
Czy Wnioskodawca może wystawiać dla odbiorcy opisanego w treści zdarzenia przyszłego, po jednej zbiorczej fakturze korygującej, która korygować będzie wartość dostaw (in plus, lub in minus), a w konsekwencji wartość należnego podatku od towarów i usług wynikającą ze wszystkich faktur pierwotnych wystawionych w obrębie danego miesiąca?
W zakresie ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących, danych sprzedawcy znajdujących się na paragonach fiskalnych, wystawiania faktur VAT na żądanie nabywcy oraz odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych własna oraz w imieniu i na rzecz innego podmiotu
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego i należnego w związku z dodatkowymi opłatami za dostawę mediów do najmowanych lokali mieszkalnych i użytkowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątku przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dla którego nie jest sporządzany bilans (2007 r.) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT z tego tytułu, wystawionych z uchybieniem ustawowego terminu (2013 r.).
W zakresie rozliczenia podatku należnego oraz podatku w związku z wystawieniem faktur oznaczonych pro forma lub faktura pro forma.
prawidłowość umieszczania na fakturze VAT nazwy sprzedawcy tj. możliwość używania zamiennie nazw firmy, które wynikają z zaświadczenia o wpisie do CEIDG
Czy w przypadku świadczenia ww. usług rachunkowo-księgowych (bez doradztwa) przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT? Czy można na fakturze wykazywać usługi rachunkowo-księgowe i usługi dodatkowe świadczone w ramach kompleksowej usługi rachunkowo-księgowej?
Czy Wnioskodawca w tak przedstawionym stanie faktycznym może dokonać podpisania (akceptacji) noty korygującej?
W jaki sposób należy dokonywać poprawnie zmiany danych nabywcy powodujących zmianę strony umowy sprzedaży?
Czy Spółka prawidłowo określa przychód i koszty podatkowe dla celów rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych?
czy Wnioskodawca powinien wystawić faktury korygujące do duplikatów brakujących faktur
Czy biorąc pod uwagę stan faktyczny Wnioskodawca może wystawić noty korygujące do wystawionych faktur na swoją żonę A. L., włączyć je do rejestru zakupów za rok 2006-2007 a co za tym idzie odliczyć VAT? Noty korygujące dotyczyłyby odbiorcy. Zmieniłoby to charakter z faktury dla osoby fizycznej na fakturę dla firmy?
Jakie dane powinna zawierać faktura w sytuacji otrzymania zaliczki od kontrahenta holenderskiego na wykonanie usługi naprawy samochodów oraz czy zastosować i jaką zastosować stawkę podatku w sytuacji wystawiania faktury na zaliczkę?
Czy w sytuacji budowy budynku mieszkalnego przez kilku inwestorów, na każdej fakturze zakupu materiałów budowlanych powinni być wymienieni wszyscy inwestorzy? Czy wydatek na zakup działki budowlanej stanowi koszt uzyskania przychodów ze sprzedaży nieruchomości lokalowej?
Dotyczy określenia rodzaju świadczonych usług w treści wystawianych faktur przy użyciu sformułowania "usługi świadczone w miesiącu .... na podstawie umowy o stałej współpracy z dnia .... ".
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych zarówno na rzecz polskich jak podatników, jak i podmiotów z innych krajów członkowskich, polegających na konserwacji mebli zabytkowych.