Obowiązek zapłaty podatku VAT w związku z uznaniem auta za nowy środek transportu w świetle przepisów ustawy o VAT.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Często zdarza się, że firma dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia środka trwałego, wpłacając uprzednio w tym celu zaliczkę w walucie obcej. W artykule tym wskazujemy, jak prawidłowo wyceniać podatkowo i rachunkowo zarówno wpłaconą zaliczkę, jak i pozostałą kwotę wpłaconą po zrealizowaniu dostawy środka trwałego oraz w jaki sposób powstające różnice kursowe korygują jego wartość początkową.
korekta faktur dokumentujących usługi świadczone na rzecz spółki cypryjskiej oraz obowiązek wykazania tych usług w informacji podsumowującej
Transakcje zagraniczne nierzadko sprawiają wiele kłopotów związanych z prawidłowym ich rozliczeniem. Wynika to m.in. z faktu, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu towaru składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może powodować błędy w dalszym rozliczeniu. Przykładowo błędne ustalenie daty powstania obowiązku podatkowego w VAT może spowodować w konsekwencji nieprawidłowe
Czy Spółce przysługiwać będzie prawo do zwrotu różnicy podatku w terminie 60 dni w sytuacji, gdy Spółka zarejestruje się jako podatnik VAT UE, a nie prowadziła żadnej działalności polegającej na sprzedaży i zakupach?