Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika i obowiązek informacyjny a wypłata zwrotu kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego byłym żołnierzom zawodowym, posiadającym uprawnienia emerytalne lub rentowe, oraz nieposiadającym takich uprawnień.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów (sprzętu) należącego do Offsetodawcy, które mają zostać przekazane Spółce na własność po zrealizowaniu całości konkretnego zobowiązania offsetowego.
Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Czy działalność Wnioskodawcy w ramach Kontraktu będzie skutkowała powstaniem dla Wnioskodawcy zakładu podatkowego na terytorium Polski w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT w zw. z art. 5 UPO Polska-Francja?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług związanych z realizacją operacji - art. 90 ust. 1, art. 86 ust. 2a-2h
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Czy dochody Wnioskodawcy przeznaczone w punktach 1) - 8) stanu faktycznego będą w całości korzystały ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy o CIT?
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z projektem realizowanym w ramach konkursu grantowego „(...)”.
Nieuznanie Powiatu za podatnika przy aporcie i możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy aportu sprzętu medycznego, wyposażenia oraz nakładów inwestycyjnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Czy w związku z nabyciem przez Wnioskodawcę usług polegających na wynajmie sprzętu od podmiotów powiązanych, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej Wnioskodawcy powstanie po stronie Wnioskodawcy ukryty zysk, a w konsekwencji będą one podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją opisanego we wniosku Projektu
możliwości odzyskania podatku VAT, który zostanie poniesiony w związku z realizacją operacji
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom ekwiwalentu z tytułu zwrotu kosztów poniesionych na zakup sprzętu niezbędnego do pracy zdalnej.
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży działki, na spłatę kredytu oraz dokończenie budowy domu, w okresie wskazanym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie uprawniało do zwolnienia przedmiotowego na podstawie ww. przepisu?
Czy wynik z tytułu zbycia oprzyrządowania wykorzystywanego wyłącznie na terytorium SSE (dochód albo strata) powinien być alokowany do działalności strefowej (zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych), tj. przychód ze sprzedaży Oprzyrządowania oraz koszty jego nabycia powinien być alokowany do działalności strefowej, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT; - Czy przychód
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
Możliwość opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu działalności handlowej produktami automatyki domowej w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz określenie wysokości stawki ryczałtu.