Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 24o ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
To, co planują Państwo wnieść aportem w ramach prowadzonej przez siebie Działalności Operacyjnej sprowadza się do grupy składników niematerialnych, m.in. różnego rodzaju umowy, znaki towarowe i udziały w Spółkach Projektowych, której nie sposób zdefiniować jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o VAT.
Obowiązki płatnika w sytuacji wypłaty wynagrodzeń na rzecz niemieckiego rezydenta podatkowego.
Ustalenia czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółkach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Spółka spełnia przesłankę, o której mowa w art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym jest uprawniona do skorzystania ze zwolnienia w stosunku do dochodu uzyskanego ze zbycia akcji Spółki Zależnej w ramach Transakcji.
W odniesieniu do zbytych udziałów Spółki Zależnej należy uznać, że Wnioskodawca spełnił wszystkie warunki wskazane w art. 24o ustawy o CIT, które uprawniają do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym zbycia udziałów w Spółce Zależnej.
1. Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do uznania go za spółkę holdingową w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? 2. Czy Spółka zależna spełnia przesłanki do uznania jej za krajową spółkę zależną w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT? 3. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy przedstawionego w pytaniach numer 1 i 2 za prawidłowe, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania
Czy dochód osiągnięty przez Spółkę w związku z Planowymi Transakcjami będzie mógł korzystać ze zwolnienia z opodatkowania CIT zgodnie z art. 24o ust. 1 ustawy o CIT ze względu na: 1) łączne spełnienie przez Spółkę oraz Spółki Zależne warunków, o których mowa w art. 24m ust. 1 pkt 1, pkt 2 oraz pkt 3 ustawy o CIT nieprzerwanie przez okres co najmniej 2 lat; 2) nieposiadanie przez Spółki Zależne aktywów
Zwolnienie spółki holdingowej z opodatkowania podatkiem dochodowym ze zbycia udziałów w krajowej spółce zależnej.
Zwolnienie spółki holdingowej z opodatkowania podatkiem dochodowym zbycia udziałów w krajowej spółce zależnej.
Ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Spółka ma prawo do zastosowania zwolnienia przewidzianego w art. 24o ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p.”) do dochodu, który zostanie uzyskany w roku 2024 ze zbycia udziałów w A. sp. z o.o.
Ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż spełnił on warunki do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z art. 24o ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Spełnienie warunków koniecznych do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym ze zbycia udziałów w Krajowych Spółkach Zależnych oraz Przyszłych Krajowych Spółkach Zależnych.
Sposób liczenia okresu co najmniej 2 lat posiadania udziałów oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia dochodu z tytułu zbycia udziałów w spółkach zależnych, o którym mowa w art. 24o ust.1 ustawy o CIT.
Czy w związku z przekształceniem B ze spółki komandytowej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będzie spełniony warunek nieprzerwanego posiadania przez 2 lata udziałów w kapitale spółki zależnej, o którym mowa w art. 24m ust. 2 w zw. z art. 24m ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym Wnioskodawca był uprawniony do zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego
Czy przychody osiągnięte przez Wnioskodawcę z tytułu odpłatnego zbycia akcji na rzecz Spółki celem ich umorzenia będą podlegały zwolnieniu od podatku dochodowego, jeżeli Wnioskodawca złoży właściwemu dla Wnioskodawcy naczelnikowi urzędu skarbowego, na co najmniej 5 dni przed dniem zbycia, oświadczenie o zamiarze skorzystania ze zwolnienia, które to oświadczenie będzie zawierało wszystkie elementy wskazane
W zakresie ustalenia: 1. czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do uznania go za spółkę holdingową w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, 2. czy spółki zależne, będą spełniały przesłanki do uznania ich za spółki zależne w rozumieniu art. 24m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT, 3. czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy przedstawionego w pytaniach numer 1-2 za prawidłowe czy Wnioskodawca będzie uprawniony
Sprzedaż Akcji w Spółce Zależnej na rzecz Nabywcy będzie spełniała przesłanki wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy i będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.
Opisana we wniosku transakcja nie spełnia wymogu określonego w art. 24o ust. 1 ustawy o CIT, ponieważ oświadczenie o zamiarze skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym dochodu ze zbycia akcji w Spółce Zależnej zostało złożone po dniu zawarcia umowy sprzedaży ww. akcji.
Czy sprzedaż udziałów przez podmiot zagraniczny w polskiej spółce zależnej, która realizuje inwestycje w postaci farmy wiatrowej będzie podlegać w Polsce opodatkowaniu?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że Wnioskodawca spełnia warunki spółki holdingowej określone w art. 24m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że Spółki Zależne spełniają warunki spółki zależnej określone w art. 24m ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy o CIT? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że do okresu co najmniej 2 lat nieprzerwanego spełniania
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania ze zwolnień przewidzianych w art. 24n ust. 1 ustawy o CIT i art. 24o ust. 1 ustawy o CIT, odpowiednio w stosunku do przychodów z dywidend otrzymywanych od Spółek Zależnych lub przychodów z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) Spółek Zależnych, jeśli niniejsze przychody (z dywidend lub zbycia udziałów (akcji)) uzyskane zostaną w 2022 r.?
Ustalenie sposobu liczenia okresu co najmniej 2 lat posiadania udziałów oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia dochodu z tytułu zbycia udziałów w spółkach zależnych, o którym mowa w art. 24o ust. 1 ustawy o CIT.