Zwolnienie z opodatkowania zadośćuczynienia, odszkodowania i odsetek za zwłokę w wypłacie tych świadczeń oraz renty wyrównawcze.
Możliwość zaliczenia wydatków związanych z wypadkiem pracownika do kosztów uzyskania przychodów.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem renty wyrównawczej.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem renty wyrównawczej.
Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,
Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota 23 981 zł 74 gr tytułem renty wyrównawczej przyznanej z tytułu roszczenia z art. 444 § 2 Kodeksu cywilnego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest zwolniona z opodatkowania, czy suma ta mieści się w normie zawartej w ww. przepisie?
W zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zadośćuczynienia i renty wyrównawczej wraz z odsetkami, kosztów zastępstwa procesowego, kosztów sądowych oraz zaliczenia do przychodów zwrotu wypłaconych świadczeń.
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
Czy otrzymane odsetki z tytułu nieterminowej wypłaty odszkodowania z powodu nieotrzymania akcji są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy otrzymane w ramach renty wyrównawczej odszkodowanie z tytułu nieotrzymania akcji jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wypłacona kwota główna odszkodowania, na podstawie wyroku Sądu Rejonowego z dnia 19 grudnia 2013 r. podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy świadczenia wypłacane byłemu pracownikowi na podstawie postanowień zakładowego układu zbiorowego, stanowiące wyrównanie różnicy pomiędzy rentą uzyskiwaną przez pracownika z tytułu niezdolności do pracy wywołanej chorobą zawodową, a dotychczas otrzymywanym wynagrodzeniem, są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, jako mające charakter odszkodowania otrzymywanego na podstawie przepisów
Czy od wypłaconych na podstawie wyroku sądowego renty wyrównawczej i zadośćuczynienia/odszkodowania, odsetek od renty wyrównawczej i odsetek od zadośćuczynienia/odszkodowania a także zwrotu kosztów zakupu leków, leczenia, utraconych zarobków i odsetek od tych świadczeń oraz zwrotu kosztów procesu sądowego, należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy od wypłaconych na podstawie wyroku sądowego odsetek od renty wyrównawczej i zadośćuczynienia należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca słusznie wykazał w informacji PIT-8C całą kwotę odsetek od przyznanej renty wyrównawczej wypłaconej po dacie uprawomocnienia się wyroku przyznającego rentę wyrównawczą?
Czy podatek dochodowy od osób fizycznych należy zapłacić od odszkodowania, odsetek od odszkodowania, skapitalizowanej renty wyrównawczej, renty dożywotniej wypłacanej co miesiąc oraz od zwróconych kosztów leczenia i dojazdów do placówek medycznych?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na świadczenia z tytuł renty wyrównawczej
1. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, Dz.U.1992.21.86 z późn. zm., można zaliczyć wypłacone przez Spółkę pracownikom, którzy ulegli wypadkom przy pracy na podstawie wyroku sądowego lub ugody, świadczenia (kwoty) z tytułu zwrotu kosztów niezbędnego leczenia? 2. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których