1. Czy powyższe wsparcie, które zostanie przekazane Spółce SIM X Sp. z o.o. w okresie realizacji inwestycji przez jej wspólników - Gminy, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 48 ww. ustawy? 2. Czy powyższe wsparcie, które zostanie przekazane Spółce SIM X Sp. z o.o. w okresie realizacji inwestycji przez jej wspólników - Gminy, może korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty z tytułu rozwiązania umowy o pracę.
Opodatkowanie otrzymanych zaliczek i rekompensat do cen energii elektrycznej; otrzymane kwoty są kwotami brutto
Skutki podatkowe otrzymanej przez Spółkę rekompensaty finansowej z tytułu niewyprodukowania energii elektrycznej w ilości, w jakiej zostałaby ona wyprodukowana w przypadku niewydania polecenia przez A.
Czy kwota otrzymana w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy udzielona Spółce bezzwrotna pomoc publiczna na podstawie umowy o udzielenie pomocy zwartej w ramach programu rządowego pod nazwą „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.” jest objęta zakresem dyspozycji art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz.U z 2022 poz
1. czy Rekompensata otrzymana przez Państwa w ramach Programu stanowi przychód zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o CIT jako dotacja otrzymana z budżetu państwa? 2. czy w związku z otrzymaniem Rekompensaty są Państwo zobowiązani do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o CIT?
W zakresie: - uznania, że realizacja zadań własnych Miasta wykonywana przez Państwa na podstawie Porozumienia, w związku z którymi będą Państwo otrzymywać rekompensatę, stanowi czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, - uznania, że podstawą opodatkowania czynności wykonywanych przez Spółkę na podstawie Porozumienia jest kwota rekompensaty należnej od Miasta, - obowiązku wystawienia
W zakresie ustalenia czy środki z tytułu Rekompensat uzyskane przez A. K. od Prezesa URE podlegają zwolnieniu z opodatkowania PGK A. P. na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako dotacja otrzymana z budżetu państwa.
Czy otrzymane transze z tytułu uzyskanej przez Spółkę rekompensaty od S stanowią przychód podlegający zwolnieniu z podatku CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawy o CIT?
Czy odszkodowanie z tytułu utraty prawa do nagrody jubileuszowej oraz dodatkowe świadczenie pieniężne wynikające z Porozumienia zawartego przez Pracodawcę ze związkami zawodowymi, jako jednorazowe świadczenia pieniężne z tytułu rozwiązania stosunku pracy, przyznane Wnioskodawczyni tytułem odszkodowania za rozwiązanie z Wnioskodawczynią umowy o pracę, wynika z katalogu zwolnień przedmiotowych wskazanych
Czy wypłacona rekompensata może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacona rekompensata może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty odstępnego, wypłaconej na rzecz dzierżawcy w związku z rozwiązaniem umowy.
wydatki i koszty sfinansowane bezpośrednio z przekazywanej Spółce kwoty rekompensaty, podlegają na mocy powołanego art. 16 ust. 1 pkt 58 updop wyłączeniu z kategorii kosztów podatkowych w dacie wpływu rekompensaty na rachunek bankowy Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem od gminy dopłat na realizację zadań własnych gminy.
1) Jak Wnioskodawczyni powinna się rozliczyć się z otrzymanego przysporzenia majątkowego w zeznaniu podatkowym za 2012 r.? 2) Czy Wnioskodawczyni może je zakwalifikować jako pozostałe źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i wykazać w zeznaniu PIT-36, stosując skalę podatkową z art. 27 ust. 1 ww. ustawy?
1. Czy rekompensata otrzymana przez Spółkę jako wyrównanie ujemnego wyniku finansowego netto do poziomu poniesionych kosztów plus rozsądny zysk stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. W sytuacji, jeżeli rekompensata podlegałaby opodatkowaniu, to jaki jest właściwy moment jej opodatkowania?
Czy rekompensata, którą otrzyma Spółka od Gminy za świadczenie usług publicznych - wykonywania usług komunikacji miejskiej na terenie Gminy na wyrównanie kosztów działalności Spółki (pokrycia ujemnego wyniku finansowego netto wynikającego z różnicy poniesionych kosztów i przychodów) - Wariant II, stanowi w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych przychód, czy zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów
Zakres skutków podatkowych otrzymania rekompensaty od gminy w związku ze świadczeniem usług publicznego transportu zbiorowego.
Czy w przypadku, gdy rekompensata jest dotacją w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych to czy prawidłowe jest wyłączenie z kosztów uzyskania przychodu kwoty równoważnej wartości uzyskanej dotacji w tym samym miesiącu, w którym dotacja została otrzymana?
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodu, zwolnienia przedmiotowego oraz kosztów uzyskania przychodów.
Otrzymane przez Wnioskodawczynię zadośćuczynienie w wysokości 43.270 zł za ustanie stosunku najmu nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych.