Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego, od planowanej dostawy wewnątrzwspólnotowej samochodów osobowych, które zostaną zarejestrowane na stałe na terytorium kraju.
Dotyczy kwestii prawa do pełnego odliczenia wydatków związanych z pojazdem.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 w momencie podjęcia decyzji o sposobie wykorzystania pojazdu.
Zarejestrowanie pojazdu zakupionego przez Wnioskodawcę w celu dalszej odsprzedaży poprzez uzyskanie rejestracji czasowej nie pozwala mu na skorzystanie z uprawnienia do uzyskania zwrotu uiszczonej akcyzy;
Zakres konsekwencji wprowadzenia do ewidencji środków trwałych samochodu ciężarowego.
Czy po wprowadzeniu pojazdu ciężarowego do ewidencji środków trwałych firmy, na Wnioskodawcy ciąży obowiązek uiszczenia podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu i ewentualnych odsetek i sprzedaży pojazdu w przyszłości?
Czy umieszczenie przez przedsiębiorcę kwoty podatku VAT na dokumencie faktura VAT marża w świetle przepisów podatkowych (w tym między innymi art. 120 ust. 16 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz § 9 ust. 1 i ust. 8 rozporządzenia z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania
Czy jako podatnik Wnioskodawca może rozliczyć VAT dotyczący wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ww. środków transportu stanowiących towary handlowe i odliczyć podatek naliczony w całości mimo mylnie złożonych deklaracji VAT-23 i VAT-25? Jakie skutki powoduje błędne złożenie deklaracji VAT-23 i VAT-25?
Pytanie o status pojazdu (nowy czy używany) zgodnie z art. 19 ustawy, obowiązek podatkowy w imporcie towarów powstaje z chwilą powstania długu celnego czyli w tym wypadku sprowadzenie pojazdu na teren UE. Niemiecki Urząd Celny uznał pojazd za używany z chwilą powstania długu celnego na podstawie stanu faktycznego.
Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług (o którym mowa w art. 103 ustawy o VAT) w terminie 14 dni od daty nabycia używanego ciągnika rolniczego zakupionego w Niemczech?
Czy w powyższym stanie faktycznym Spółka jest uprawniona do otrzymania zaświadczenia o uiszczeniu podatku VAT, o którym mowa w art. 105 ust. 1 pkt 1 Ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem używanych samochodów ?
Podatniczka zwraca się z prośbą o wskazanie podstawy prawnej, w związku z którą nie ma obowiązku uzyskania zaświadczenia o zapłaceniu lub braku obowiązku zapłaty podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu (VAT-25) a faktura VAT jest wystarczająca do zarejestrowania pojazdu przez nabywcę.
Czy można dokonać rejestracji pojazdu na podstawie faktury VAT marża wystawionej przez komisanta?
Podatnik podatku od towarów i usług, zarejestrowany jednocześnie dla potrzeb handlu wewnątrzwspólnotowego, prowadzący działalność w zakresie importu i handlu samochodami zapytuje o możliwość otrzymania zaświadczenia VAT-25 lub zaświadczenia o zapłacie podatku VAT od przywożonych przez niego z zagranicy samochodów, które są następnie odsprzedawane przed ich rejestracją w kraju.
Starostwo Powiatowe w XXX - w związku z obowiązkowym żądaniem przez organ rejestrujący przedłożenia przez właściciela pojazdu przy jego rejestracji zaświadczenia potwierdzającego uiszczenie podatku VAT bądź zaświadczenia o braku takiego obowiązku, zwraca się o wyrażenie stanowiska odnośnie wydawania takich zaświadczeń dotyczących pojazdów sprowadzonych z zagranicy przez podmioty zajmujące się obrotem