Interpretacje

Interpretacja
10.04.2024 Podatki

Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego, od planowanej dostawy wewnątrzwspólnotowej samochodów osobowych, które zostaną zarejestrowane na stałe na terytorium kraju.

Interpretacja
06.07.2021 Podatki

Dotyczy kwestii prawa do pełnego odliczenia wydatków związanych z pojazdem.

Interpretacja
29.01.2021 Podatki

Obowiązek złożenia informacji VAT-23 w momencie podjęcia decyzji o sposobie wykorzystania pojazdu.

Interpretacja
22.12.2010 Podatki

Zakres konsekwencji wprowadzenia do ewidencji środków trwałych samochodu ciężarowego.

Interpretacja
05.11.2009 Podatki

Podjęcie decyzji o zmianie stanu statusu nabytego uprzednio środka transportu jako towaru handlowego na środek trwały, nie może mieć wpływu na zmianę momentu powstania obowiązku podatkowego, który w tej sytuacji powstaje zgodnie z art. 20 ust. 5 ustawy o VAT, a należny podatek winien być obliczony i wpłacony w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 3 w związku z ust. 4 tej ustawy.

Interpretacja
10.07.2009 Podatki

Czy po wprowadzeniu pojazdu ciężarowego do ewidencji środków trwałych firmy, na Wnioskodawcy ciąży obowiązek uiszczenia podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu i ewentualnych odsetek i sprzedaży pojazdu w przyszłości?

Interpretacja
09.01.2009 Podatki

Dotyczy prawidłowosci rozliczenia w deklaracji VAT-7 wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu uzywanego, obowiązku zapłaty podatku z tego tytułu w terminie 14 dni oraz złożenia dokumentu VAT-23.

Interpretacja
19.11.2008 Podatki

Czy w tym stanie faktycznym, gdy Spółka odbierze z urzędu skarbowego VAT-25, będzie Jej przysługiwało prawo do odliczenia w całości naliczonego podatku od towarów i usług z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego?

Interpretacja
19.08.2008 Podatki

Czy umieszczenie przez przedsiębiorcę kwoty podatku VAT na dokumencie faktura VAT marża w świetle przepisów podatkowych (w tym między innymi art. 120 ust. 16 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz § 9 ust. 1 i ust. 8 rozporządzenia z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania

Interpretacja
27.05.2008 Podatki

Czy jako podatnik Wnioskodawca może rozliczyć VAT dotyczący wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ww. środków transportu stanowiących towary handlowe i odliczyć podatek naliczony w całości mimo mylnie złożonych deklaracji VAT-23 i VAT-25? Jakie skutki powoduje błędne złożenie deklaracji VAT-23 i VAT-25?

Interpretacja
26.02.2008 Podatki

Czy Firma, która nabyła samochód od podmiotu gospodarczego na terenie RFN zobowiązana jest do naliczenia i odprowadzenia podatku VAT od wartości nabytego pojazdu w opisanej wyżej transakcji w stawce 22%?

Interpretacja
13.02.2008 Podatki

Czy transport pojazdu będącego własnością osoby fizycznej z terenu Niemiec do Polski można interpretować jako podlegający przepisom o wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu (VAT-10) i na tej podstawie nałożyć podatek VAT?

Interpretacja
05.02.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca, który dokonał nabycia wewnątrzwspólnotowego nowego środka transportu tylko i wyłącznie w celu dalszej odsprzedaży, był zobowiązany do złożenia deklaracji i zapłaty podatku w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego?

Interpretacja
12.06.2007 Podatki

W złożonym wniosku wnioskodawca pyta:1.Czy ma obowiązek złożenia deklaracji podatkowej VAT-23 i opłacenia podatku VAT oraz uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 17 zł, czy też deklaracji VAT-24 i opłaty skarbowej w wysokości 160 zł, jeżeli kupuje pojazd (samochód używany) od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej w kraju Unii Europejskiej, a poza terytorium kraju?2.Czy ma obowiązek

Interpretacja
05.04.2007 Podatki

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży samochodów. W ramach działalności dokonuje m.in. wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu w celu ich dalszej sprzedaży podatnikom krajowym, tym samym nie powstaje u niego obowiązek uiszczenia podatku VAT. Następnie wystawia faktury wewnętrzne dokumentujące wewnątrzwspólnotowqe nabycie. Na udokumentowanie sprzedaży pojazdu wystawia

Interpretacja
18.10.2006 Podatki

Podatniczka zwraca się z prośbą o wskazanie podstawy prawnej, w związku z którą nie ma obowiązku uzyskania zaświadczenia o zapłaceniu lub braku obowiązku zapłaty podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu (VAT-25) a faktura VAT jest wystarczająca do zarejestrowania pojazdu przez nabywcę.

Interpretacja
26.06.2006 Podatki

Czy istnieje możliwość przerejestrowania samochodów ciężarowych na osobowe bez konsekwencji podatkowych, tj. bez konieczności zwrotu podatku VAT, który jako podatek naliczony został odliczony przy zakupie ww. pojazdów?

Interpretacja
18.05.2005 Podatki

Podatnik nabywa w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego w krajach Unii Europejskiej samochody jako towary handlowe. Pyta czy jest obowiązany do wpłaty podatku z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego do urzędu skarbowego.

Interpretacja
06.05.2005 Podatki

Czy w związku z nabyciem na terytorium innych państw członkowskich Wspólnoty używanych środków transportu celem dalszej odsprzedaży, Podatnik zobowiązany jest do składania informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu (VAT-23) i zapłaty podatku od towarów i usług z tytułu nabycia środka transportu w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego na rachunek urzędu skarbowego

Interpretacja
08.12.2004 Podatki

Jakie są zasady wydawania zaświadczeń VAT-25 ?Czy powinienem złożyć wniosek VAT-24 w celu uzyskania zaświadczenia VAT-25 do sprowadzonego samochodu ?

Interpretacja
27.10.2004 Podatki

Czy urząd skarbowy wyda zaświadczenie potwierdzające uiszczenie podatku VAT od zbycia pojazdu dokumentowanego fakturą z wyszczególnioną kwotą poodatku VAT?

Interpretacja
05.10.2004 Podatki

Podatnik sprzedał samochód przed upływem 6 m - cy od daty nabycia za cenę obejmującą wszystkie koszty związane z przygotowaniem pojazdu do poruszania się; samochód został zakupiony w Niemczech. 1.W jakim terminie od momentu sprzedaży winien zapłacić podatek dochodowy ?2.Czy dochodem jest różnica między kwotą sprzedaży a kwotą poniesionych kosztów związanych z kupnem pojazdu i przygotowaniem go do sprzedaży

Poprzednia Następna