Czy wydatkowane w powyżej opisany sposób pieniądze na przekształcenie lokalu mieszkalnego pozwalają skorzystać z ulgi podatkowej?
Czy prawidłowym jest: 1. Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wykupem sprzedanego mieszkania, tj. wkład budowlany, koszty wykupu mieszkania oraz koszty jego remontu dokonanego przed sprzedażą, 2. Zaliczenie do celów mieszkaniowych spłaty odsetek i rat kapitałowych dotyczących kredytów hipotecznych zaciągniętych na zakup działki budowlanej oraz remontu mieszkania, w którym
Czy przychody uzyskane ze sprzedaży lokalu mieszkalnego podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust.1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 przekształcenia prawa lokatorskiego ustanowionego po 30 kwietnia 2004r. w prawo odrębnej własności.
Czy pieniądze ze sprzedaży mieszkania Wnioskodawczyni może rozliczyć na budowę domu dwulokalowego, pobudowanego na działce córki i jej męża, bez płacenia podatku od sprzedaży mieszkania spółdzielczego własnościoweg?
Za datę nabycia lokalu, od której liczony jest 5-letni termin określony w art. 10 ust. 1 pkt 8 upodf należy przyjąć datę pierwotnego nabycia lokalu, tj. datę nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy przeniesienie własności lokalu na mocy przepisów art. 48 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych byłego mieszkania zakładowego zajmowanego na podstawie umowy najmu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych według ceny rynkowej określonej na podstawie wpływających do Spółdzielni aktów notarialnych?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją Wnioskodawca jest zobowiązany zapłacić 7% podatek VAT od ustanowienia na rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszkalnego?
Czy zmniejszenie wnoszonej przez członka spółdzielni wpłaty na pokrycie różnicy między wartością rynkową lokalu, a zwaloryzowaną wartością wniesionego wkładu mieszkaniowego przekraczającą 50% wartości uzyskanej przez spółdzielnię zwaloryzowanej proporcjonalnie do aktualnej wartości rynkowej lokalu (w przedmiotowej sprawie do 80%) stanowi przychód członka spółdzielni opodatkowany podatkiem dochodowym
Czy w takiej sytuacji nakłady byłyby zwolnione od podatku dochodowego?
Czy w tej sytuacji chcąc przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego w odrębną własność lokalu mieszkalnego będzie miał zastosowanie art. 30 ust. 1 pkt 10 nie będę musiała płacić 7% podatku VAT? Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 153 ust. 2 w związku z art. 29 ust. 8 i będę musiała zapłacić 7 % podatku VAT?
Jaką należy przyjąć wysokość kosztów uzyskania przychodu w przypadku zbycia własnościowego prawa do lokalu?
Czy do 12 - miesięcznego okresu zameldowania na pobyt stały wlicza się okres sprzed 1 stycznia 2007 r. , czy też okres przed datą nabycia nieruchomości na własność i czy przepisy art. 21 ust. 1 pkt 126 mają w przedstawionej sytuacji zastosowanie?
Czy dochody uzyskane z tytułu zakupu od spółdzielni mieszkaniowej lokali mieszkalnych przez dotychczasowych najemców - w wysokości odpowiadającej różnicy między ceną rynkową lokali, a ceną zakupu są zwolnione z podatku dochodowego jeżeli lokale te zostały przejęte przez spółdzielnię od przedsiębiorstw państwowych w tym poprzez przekazanie tych lokali w trybie wygaszenia zarządu przedsiębiorstwa państwowego
Czy przekształcenie po 1 stycznia 2008 r. spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu ustanowionego po 1 maja 2004 r. w odrębną własność, zasiedlonego nie po raz pierwszy, może korzystać ze zwolnienia przewidzianego dla towarów używanych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT?Czy przekształcone spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego ustanowione po 1 maja 2004 r., zasiedlone
Czy przekształcenie lokatorskiego prawa w odrębną własność na rzecz członków, którzy nabyli to prawo po 1 maja 2004 r. korzysta w roku 2008 ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy przy przeniesieniu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w własność odrębną można zastosować zwolnienie przewidziane w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT?
Dlaczego tak niejednoznacznie lokalne instytucje skarbowe interpretują przepisy ustawy ? Dlaczego w stanowiskach instytucji skarbowych przywoływane są interpretacje poselskie, których brzmienia się nie przytacza i zwykły podatnik osoba fizyczna nie będąca fachowcem od prawa podatkowego nie może się z nimi w sposób oficjalny zapoznać ?Dlaczego z literalnego brzmienia przepisu i zwiastunów w wypowiedziach
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, istnieje możliwość skorzystania z ulgi meldunkowej?
Czy ustanowienie najemcom prawa własności lokali na warunkach określonych w statucie Spółdzielni spowoduje, iż będą miały zastosowanie przepisy art. 21 ust. 1 pkt 93 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?