Skutki podatkowe sprzedaży byłemu konkubentowi udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu wobec banku.
Skoro umowa darowizny przedsiębiorstwa będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań darczyńcy, to umowa ta będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przejęcie długu przez córkę nie stanowi darowizny, zatem nie podlega uPSD. Natomiast zwolnienie z długu („darowanie długu”) dokonane w formie darowizny przez darczyńcę, stanowi nabycie prawa majątkowego (zwolnienia z długu) tytułem darowizny, określone w art. 1 ust. 1 pkt 2 uPSD.
Skutki podatkowe organizacji programów na rzecz klientów oraz obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne w związku z wydaniem nagród w ramach programów.
Skutki podatkowe nabycia udziału w lokalu mieszkalnym – na podstawie umowy o zniesienie współwłasności – w związku z którym przejęte zostaną zobowiązania do spłaty kredytu udzielonego na zakup tego lokalu.
Skutki podatkowe przeniesienia udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu.
W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.
skutki podatkowe związane ze zbyciem udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu
w zakresie ustalenia, czy odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela, po dokonaniu Subrogacji, będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że odsetki spłacane przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela (po Subrogacji), Spółka będzie mogła rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu?
Odsetki płacone przez Spółkę na rzecz Nowego Wierzyciela, po dokonaniu Subrogacji, będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków w postaci odsetek naliczonych po przejęciu długu zapłaconych w wyniku potrącenia z należną dywidendą.
Brak zobowiązania do pobrania, przez Wnioskodawcę jako płatnika, zryczałtowanego podatku dochodowego (podatku u źródła) z tytułu przekazywanych Bankowi, a otrzymanych od klientów spłat wierzytelności nabytych przez Bank, w tym od spłat kapitału, prowizji i odsetek
Czy dokonanie na rzecz podatnika przez pasierba darowizny stanowiącego jego własność przedsiębiorstwa będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy dokonanie na rzecz podatnika przez pasierba darowizny stanowiącego jego własność przedsiębiorstwa będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Przekazana Wnioskodawcy przez spółkę, w której Wnioskodawca ma udziały, kwota, odpowiadająca wartości niespłaconego kredytu, nie jest przychodem podatkowym w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 u.p.d.o.p., ponieważ rozpoznać ją należy jako przysporzenie wymienione w art. 12 ust. 4 pkt 1 u.p.d.o.p.
skutki podatkowe jakie powstaną po stronie Wnioskodawczyni z tytułu nabycia udziału w lokalu w wyniku zniesienia współwłasności w zamian za spłatę oraz przejęcie długu
W zakresie ustalenia przychodu ze zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W przypadku przejęcia zadłużenia przez osobę trzecią, Wnioskodawczyni pozbywając się długu uzyska przychód zakwalifikowany do podlegających opodatkowaniu przychodów z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.