Przejęcie przedsiębiorstwa w spadku - ustalenie wartości początkowej podlegających amortyzacji środków trwałych oraz prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca, będący opodatkowany Ryczałtem, który przejmie wydzielone ze Spółki2 ZCP jako spółka przejmująca w ramach planowanego podziału przez wydzielenie ZCP, zachowa prawo do tej formy opodatkowania, biorąc pod uwagę, że spółka dzielona (czyli Spółka2) również jest opodatkowana Ryczałtem.
W zakresie opodatkowania transakcji przejęcia Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą w trybie art. 529 KSH.
Przeniesienie Działalności w Zakresie A nie będzie stanowiło zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w konsekwencji będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, opodatkowane podatkiem VAT w Polsce.
Sukcesja zezwolnienia na prowadzenie składu podatkowego oraz możliwość kontynuowania procedury zawieszenia poboru akcyzy po połączeniu spółek.
Uznania, że równowartość kosztów pracowniczych wymienionych w załączniku nr 3 do umowy, zwróconych Państwa Spółce przez Kontrahenta, stanowi/będzie stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy przejęcie na własność przedmiotu Zastawu Rejestrowego nie jest wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i podlega opodatkowaniu oraz czy Nabywcy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT.
Ustalenia, czy wyodrębniona przez Wnioskodawcę Część Hotelarska, która w ramach podziału zostanie wydzielona do Spółki Przejmującej, będzie stanowić ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania planowanej transakcji za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy praz ustalenia czy w stosunku do Spółki Przejmującej znajdzie zastosowanie art. 91 ust. 9 ustawy
W zakresie ustalenia, czy planowane Połączenie będzie skutkować powstaniem dochodu, który podlegałby opodatkowaniu podatkiem od dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia, czy: - Biznes A. wyodrębniony z przedsiębiorstwa Zbywcy będzie na dzień Aportu stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP; - Aport Biznesu A. dokonany przez Zbywcę do Nabywcy będzie wiązać się z koniecznością ustalenia przychodu po stronie Zbywcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o PDOP w związku z art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b
Obowiązek wystawienie PIT-11 dla osoby fizycznej w przypadku przejęcia przez spółkę - przedsiębiorstwo wodociągowe urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
Czy w związku z planowanym podziałem Wnioskodawcy i przeniesieniem do Spółki przejmującej Sektora Majątkowego u Wnioskodawcy wystąpi dochód podlegający opodatkowaniu PDOP; - Czy w związku z planowanym podziałem Spółki i przeniesieniem do spółki przejmującej Sektora Majątkowego w Spółce przejmującej wystąpi dochód podlegający opodatkowaniu PDOP.
Czy odsetki od pożyczek udzielonych przez Spółkę przejmowaną na rzecz Spółek zależnych, które zostały uznane w Niderlandach (Holandii) po stronie Spółki przejmowanej za przychód podatkowy w momencie ich naliczenia, nie będą stanowić przychodu podatkowego dla Spółki przejmującej (Wnioskodawcy) w sytuacji, w której ich zapłata/kapitalizacja nastąpi po połączeniu, - Czy odsetki od pożyczek otrzymanych
Brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z przejęciem prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie spółki z długu.
Obowiązki płatnika dotyczące sporządzenia deklaracji oraz informacji podatkowych.
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie (obowiązki płatnika).
Czy wyniku Połączenia powstanie dochód, który podlega opodatkowaniu podatkiem od dochodów z niezrealizowanych zysków: na podstawie art. 24f ust. 1 ustawy o CIT i art. 24k ust. 3 ustawy o CIT.
wystawiania faktur korygujących w odniesieniu do czynności opodatkowanych podatkiem VAT zaistniałych w ZCP .
ustalenie czy w związku z opisanym we wniosku Podziałem, powstanie dla Spółki przejmującej przychód (dochód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
w zakresie ustalenia, czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego: - Wydzielana Część Przedsiębiorstwa Spółki Dzielonej oraz Część Pozostająca w Spółce Dzielonej stanowić będą dwie zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - w związku z Podziałem, po stronie Spółki Dzielonej nie powstanie przychód, o którym