Artykuł nieaktualny
07.06.2021 Kadry i płace

Pracodawca, u którego w zakładzie pracy nie działają związki zawodowe, musi niektóre kwestie związane z zatrudnieniem ustalać z przedstawicielami pracowników. Takie ustalenia dotyczą najczęściej funkcjonowania zfśs, wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy czy przeprowadzania zwolnień grupowych.

Interpretacja
25.11.2020 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy zasądzonego wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, w związku z niezgodnym z prawem rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia.

Interpretacja
20.04.2017 Podatki

Czy zasądzona w pkt 1 wyroku Sądu Rejonowego Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, kwota 1.255.291,41 zł, zwana w przepisie wynagrodzeniem za czas pozostawania bez pracy (art. 57 § 2 kodeksu pracy), która zgodnie ze stanowiskiem Sądu Rejonowego przedstawionym w uzasadnieniu ww. wyroku "stanowi odszkodowanie za szkodę jaką Wnioskodawca poniósł w wyniku utraty wynagrodzenia za pracę wskutek niezgodnego

Interpretacja
13.04.2017 Podatki

Czy wynagrodzenie ze stosunku pracy wypłacane w przyszłości Pani X będzie stanowić koszt uzyskania przychodu dla sp. z.o.o w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
17.07.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

Interpretacja
19.12.2012 Podatki

Czy kwota wypłaconego pracownikowi odszkodowania na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 3 i ust. 4 w związku z art. 10 ust 1 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, stanowi u podatnika koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
19.12.2012 Podatki

Czy kwota wypłaconego pracownikowi odszkodowania w wysokości określonej w umowie o pracę, którego obowiązek wypłaty pracownikowi powstaje w przypadku rozwiązania z tym pracownikiem umowy o pracę, stanowi po stronie podatnika koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
19.12.2012 Podatki

1.Czy w opisanej powyżej sytuacji, kwota jednorazowo wypłacona pracownikowi na podstawie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę w wysokości wynagrodzenia, jakie pracownik otrzymałby w okresie wypowiedzenia, gdyby umowa została rozwiązana przez pracodawcę za wypowiedzeniem, stanowi po stronie podatnika koszt uzyskania przychodu? 2.Czy w przypadku udzielenia odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1,

Interpretacja
19.11.2012 Podatki

Czy Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowy od odszkodowania przyznanego na podstawie ugody sądowej?

Interpretacja
21.06.2011 Podatki

Czy Spółka ma możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych zadośćuczynienia wraz z odsetkami, renty uzupełniające, kosztów leczenia z tytułu wypłaty zasądzonego wyroku na pracownika w związku z wypadkiem przy pracy?

Interpretacja
13.04.2011 Podatki

Czy otrzymana przez Podatnika kwota odszkodowania korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: Ustawa)?

Interpretacja
14.10.2010 Podatki

1. Czy kwoty wypłacone przez Spółkę i opisane w pkt 1, 3 i 4 stanu faktycznego będące skutkiem wyroku sądowego stanowią dla niej koszty uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; 2. Czy wypłacona co miesiąc przez Spółkę renta odszkodowawcza, opisana w pkt 2 stanu faktycznego, będąca skutkiem wyroku sądowego stanowi dla niej koszty uzyskania przychodu w rozumieniu

Interpretacja
18.06.2010 Podatki

Możliwość zaliczenia przez pracodawcę do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu odszkodowania, zadośćuczynienia, renty, kosztów sądowych i zastępstwa procesowego w związku z wypadkiem pracownika przy pracy.

Interpretacja
22.01.2010 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów osiągniętych w wyniku zawartej ugody sądowej.

Interpretacja
28.07.2009 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów osiągniętych w wyniku zawartej ugody sądowej.