Uznanie sprzedaży zabudowanych działek za transakcję opodatkowaną bez uwzględnienia zwolnienia.
Dotyczy stosowania przepisów dotyczących opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek (tzw. estońskim CIT).
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Czy przychody wynikające ze sprzedaży usług programistycznych wraz z przekazaniem praw autorskich będzie należało uznać za przychody z zysków kapitałowych zdefiniowanych w art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody wynikające ze sprzedaży usług programistycznych wraz z przekazaniem praw autorskich należy uznać za przychody z zysków kapitałowych zdefiniowanych w art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy ustalenia: - czy przekształcenie A. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 551 § 1 i nast. Kodeksu spółek handlowych skutkować będzie zachowaniem prawa do stosowania opodatkowania według zasad ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT); - czy A. po przekształceniu w sp. z o.o. będzie zobowiązany do ponownego złożenia zawiadomienia ZAW-RD.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług w zakresie restauracji i konserwacji zabytków.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją inwestycji.
Zwolnienie z VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych wyodrębnionych ze strychu i opodatkowanie dostawy i prawo/brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur potwierdzających ponoszone wydatki na wyodrębnienie lokali mieszkalnych ze strychu.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Określenie warunków związanych z poziomem zatrudnienia pracowników dla zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Przejęcie długu przez córkę nie stanowi darowizny, zatem nie podlega uPSD. Natomiast zwolnienie z długu („darowanie długu”) dokonane w formie darowizny przez darczyńcę, stanowi nabycie prawa majątkowego (zwolnienia z długu) tytułem darowizny, określone w art. 1 ust. 1 pkt 2 uPSD.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Po stronie Spółki powstaje przychód określony na podstawie art. 14a ustawy o CIT, który jednak może być pomniejszony o koszty podatkowe
Spełnienie warunków i możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w przypadku prowadzenia działalności związanej z oprogramowaniem
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Uznanie, czy w 2024 r. nowo powstała spółka z o.o. z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej spełnia przesłanki art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o CIT.