Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego, Koszty Obszaru Detalicznego oraz Koszty Działu IT stanowią koszty uzyskania przychodów o charakterze wspólnym dla obu źródeł przychodów Wnioskodawcy (zarówno przychodów z zysków kapitałowych jak i przychodów z innych źródeł przychodów), a tym samym powinny podlegać przypisaniu do każdego ze źródeł na podstawie art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT?
Czy Wnioskodawca swoje przychody, wymienione w opisie stanu faktycznego, powinien klasyfikować jako przychody z zysków kapitałowych, zgodnie z art. 7b ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy zawarcie umowy pożyczki Akcji i przeniesienie własności Akcji na Pożyczkobiorcę będzie powodowało powstanie po stronie Pożyczkodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Czy wynagrodzenie przysługujące Pożyczkodawcy z tytułu zawartej umowy pożyczki Akcji stanowi dla Pożyczkodawcy przychód z zysków kapitałowych?
Od 1 stycznia 2016 r. został zlikwidowany obowiązek wyodrębniania w księgach rachunkowych oraz prezentowania w rachunku zysków i strat informacji dotyczących strat i zysków nadzwyczajnych. Oznacza to z jednej strony konieczność wprowadzenia zmian w ewidencji księgowej dotyczącej zdarzeń o charakterze nadzwyczajnym, z drugiej zaś przestrzegania obowiązku informowania o tego typu zdarzeniach w dodatkowych
Czy zaliczane do pozostałych przychodów operacyjnych zwroty poniesionych przez Spółdzielnię kosztów opłaty sądowej i kosztów egzekucyjnych dokonywane przez użytkowników lokali mieszkalnych są przychodami z gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zwrot kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne bezrobotnego z Powiatowego Urzędu Pracy, wykazywane jako pozostałe przychody operacyjne należy uwzględnić w kwocie zobowiązującej do prowadzenia ksiąg rachunkowych przy wyliczaniu wysokości osiągniętych w danym roku podatkowym przychodów?