Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur zakupowych otrzymanych w dniu lub po dniu podziału.
czy w opisanym we wniosku stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym (magazynowanie fortepianów przez firmę logistyczną w Polsce) Wnioskodawca prowadzi na terytorium Polski działalność poprzez położony w Polsce zagraniczny zakład, którego dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
czy w sytuacjach opisanych we wniosku (produkcja na zlecenie – toll manufacturing) Wnioskodawca będzie posiadać na terytorium Polski zakład w rozumieniu art. 5 konwencji z dnia 2 września 1991 r. zawartej miedzy Rzeczpospolitą Polską a Konfederacja Szwajcarską w zakresie podatków od dochodów i majątków i w konsekwencji czy będzie podlegać ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce, o którym mowa
Ustalenie, czy Spółka może stosować podatek w wysokości 9% podstawy opodatkowania od przychodów/dochodów innych niż z zysków kapitałowych jeśli przychody osiągnięte w roku podatkowym 2020 nie przekroczyły i nie przekroczą równowartości 1.200.000 euro.
Czy związane z ZCP koszty poniesione przez Spółkę przejmującą w dniu albo po dniu wydzielenia będą mogły zostać rozpoznane, jako koszty uzyskania przychodów przez Spółkę przejmującą w sytuacji, gdy przychody z nimi związane osiągnięte zostały przez Spółkę dzieloną przed dniem wydzielenia.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna ujmować dla celów podatku dochodowego od osób prawnych korekty faktur zakupowych otrzymanych w dniu lub po dniu podziału.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) zobowiązana będzie do rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń lub operacji zrealizowanych do dnia wydzielenia, co do których obowiązek podatkowy (przychód należny) powstanie w dniu wydzielenia lub po dniu wydzielenia.
Która ze spółek (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) uprawniona będzie do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu związanych z wydzielaną ZCP i potrącalnych w dniu wydzielenia lub po dniu.
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca powinien ujmować dla celów CIT, niezależnie od przyczyny korekty, faktury korygujące dotyczące sprzedaży związanej z wydzielanym ZCP, jeżeli faktury korygujące będą wystawiane po Momencie podziału
w zakresie ustalenia, czy w odniesieniu do przychodów i kosztów związanych z wydzielanym ZCP Wnioskodawca będzie zobowiązany do ujęcia w zeznaniu podatkowym CIT za rok, w którym wystąpi Moment podziału, wyłącznie przychodów i kosztów rozpoznanych przez Wnioskodawcę zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w odniesieniu do pytań 1-4
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń/operacji zrealizowanych przed Momentem podziału, co do których obowiązek podatkowy powstanie po Momencie podziału, jak również uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu związanych z wydzielanym ZCP i potrącalnych po Momencie podziału (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy w odniesieniu do przychodów i kosztów związanych z wydzielanym ZCP, Wnioskodawca będzie zobowiązany do ujęcia w zeznaniu podatkowym CIT za rok, w którym wystąpi Moment podziału, wyłącznie przychodów i kosztów rozpoznanych przez Wnioskodawcę zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy w odniesieniu do pytań 1-4 (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków poniesionych przez niego przed Momentem podziału (dotyczących wydzielanego ZCP), jednak bezpośrednio związanych z przychodami osiągniętymi po Momencie podziału przez Spółkę przejmującą (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzeń pracowników wydzielanej ZCP za miesiąc poprzedzający miesiąc podziału oraz za miesiąc podziału (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), - Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenia społeczne w odniesieniu do wynagrodzeń wypłacanych pracownikom
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków przeniesienia na rzecz Banku przedsiębiorstwa/ZCP jako innego świadczenia w miejsce zobowiązania Spółki z tytułu umowy kredytu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków przekazania przez Spółkę zorganizowanej części swojego przedsiębiorstwa jako wynagrodzenia za umarzane udziały.
Czy w opisanym stanie faktycznym wypłata dywidendy w formie rzeczowej, a w szczególności przekazanie Wspólnikom prawa własności nieruchomości spowoduje powstanie w Spółce przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w rozumieniu art. 12 ww. ustawy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków przeniesienia na rzecz Banku przedsiębiorstwa/ZCP jako innego świadczenia w miejsce zobowiązania Spółki z tytułu umowy kredytu.
Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, będzie neutralne podatkowo w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przedstawione w opisie zaistniałego stanu przyszłego zdarzenie polegające na podziale Spółki N. w ten sposób iż część przedsiębiorstwa Spółki N. prowadzona w postaci oddziału zostanie wydzielona do spółki nowo zawiązanej spowoduje po stronie spółki nowo zawiązanej powstanie przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym konieczność zapłaty podatku dochodowego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z ustanowieniem na rzecz Spółki nieodpłatnej służebności przesyłu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wypłaty wynagrodzenia w formie niepieniężnej tytułem umorzenia udziałów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego oraz określenia kosztów jego uzyskania.