Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Uznanie dłużnika za podatnika VAT, zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości zabudowanej.
Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 u.p.t.u. z tytułu sprzedaży lokalu, jego sprzedaż będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania i odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości, stanowiącej działki nr (...) i (…) w postępowaniu egzekucyjnym.
Biorąc pod uwagę, że powziął Pan informację 39 dni po terminie uprawomocnienia postanowienia o przysądzeniu własności, podejmując jednocześnie wielokrotne próby potwierdzenia drogą telefoniczną bieżącego uprawomocnienia, pyta Pan, jaką metodykę przyjąć, by móc efektywnie uregulować zobowiązania podatkowe w terminie?
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży w trybie postępowania egzekucyjnego prawa własności budowli.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
Zwolnienie od podatku sprzedaży licytacyjnej nieruchomości, ustalenie stawki podatku dla sprzedaży licytacyjnej nieruchomości oraz sposobu dokumentowania ww. dostawy
uznanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, do rozliczenia której zobowiązany będzie Wnioskodawca jako płatnik, brak zwolnienia z opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej nieruchomości zabudowanej składającej się z działek nr 1, 2 oraz 3, w związku z art. 43 ust. 21 ustawy o podatku od towarów i usług
ustalenia czy sprzedaż w drodze licytacji komorniczej nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, dla której płatnikiem pozostaje komornik, braku zwolnienia z opodatkowania sprzedaży w drodze licytacji komorniczej nieruchomości składającej z się z zabudowanych działek
podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości, braku zwolnienia i opodatkowania podatkiem VAT dostawy nieruchomości w drodze egzekucji komorniczej.
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości powstania przychodu podatkowego z tytułu przysądzenia własności nieruchomości Wnioskodawcy na rzecz osoby trzeciej
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości w ramach postępowania egzekucyjnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku określonego w art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy o VAT dla dostawy nieruchomości w ramach postępowania egzekucyjnego.
Czy w związku z uznaniem przez Urząd Skarbowy, że transakcja dostawy nieruchomości korzystała ze zwolnienia od podatku VAT, Komornik ma obowiązek wystawić fakturę korygującą do faktury, z której będzie wynikać, że transakcja ta jest zwolniona od podatku VAT i zwrócić nabywcy licytacyjnemu nienależnie pobrany podatek VAT w kwocie 223.780,26 zł?
Czy prawidłowym postępowaniem byłoby ujmowanie zaliczek na czynności komornicze jako koszt uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia przez SKOK, tj. w momencie ich faktycznej zapłaty na podstawie wezwania do uiszczenia zaliczki?
Podatek od towarów i usług w zakresie wliczania do podstawy opodatkowania kwot otrzymanych przez komornika z tytułu zwrotu wydatków gotówkowych wymienionych w art. 39 ust. 2 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.
Nabycia nieruchomości w drodze postępowania egzekucyjnego a konieczności wystawienia faktury korygującej oraz możliwości otrzymania nadpłaty podatku.
Czy ponoszone przez Spółkę koszty wpisów sądowych i opłat egzekucyjnych poniesione w celu odzyskania należności można zaliczyć do kosztów pośrednio związanych z przychodem, a tym samym zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie poniesienia?
CIT - w zakresie skutków podatkowych wydania postanowienia komornika
Zatrudniamy zleceniobiorców, którzy mają zajęcia komornicze. Niektóre z tych osób nie współpracują już z naszą firmą. Czy musimy informować komornika o zakończeniu umowy ze zleceniobiorcą-dłużnikiem?