Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży lokalu, którego właścicielem w chwili sprzedaży będzie Dłużnik, ale dokonał on dostawy tego lokalu w wykonaniu umowy deweloperskiej na rzecz osoby trzeciej, i która wobec powyższego włada lokalem „jak właściciel”, Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 ustawy wobec Dłużnika, czy wobec osoby trzeciej władającej lokalem
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w prawie współwładania na zasadach samoistnego posiadania.
Teza skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w odniesieniu do: możliwości zaliczenia udokumentowanych nakładów zwiększających wartość nieruchomości, poniesionych po wejściu Wnioskodawcy w posiadanie przedmiotowego lokalu, do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku wskazanego w art. 21
świadczenie usług legalizacji (oznaczania wyrobów akcyzowych legalizacyjnymi znakami akcyzy) na rzecz innych podmiotów
Czy Wnioskodawca jest upoważniony do wydatkowania kwoty otrzymanej z tytułu sprzedaży nieruchomości na remont domu, w którym mieszka od 40 lat?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży posiłków uczniom, opodatkowania usług wyżywienia, za które pobierane są od rodziców opłaty przez jednostki nieposiadające własnej kuchni oraz opodatkowania sprzedaży posiłków pracownikom pedagogicznym, w tym także z jednostek budżetowych Gminy, które nie posiadają możliwości przygotowywania posiłków.
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania sprzedaży posiłków na rzecz uczniów, dokonywanej za pomocą Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin innych niż Wnioskodawca oraz zwolnienia od podatku VAT sprzedaży posiłków na rzecz uczniów, dokonywanej za pomocą Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin innych niż Wnioskodawca.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży posiłków pracownikom niepedagogicznym.
Czy po zmianie treści przepisu art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnej ma znaczenie dla obowiązku podatkowego w tym podatku (od umowy sprzedaży) przy powiększeniu gospodarstwa rolnego, przez którego z małżonków i kiedy uprzednio nabyte zostały grunty, które już wchodzą w skład wspólnie prowadzonego i powiększanego przez małżonków gospodarstwa rolnego? - Jeśli małżonkowie we wspólności
Jak ustalić przychód z tytułu przeniesienia prawa użytkowania wieczystego działki gruntu wraz z własnością znajdujących się na nim budynków i budowli w trybie art. 231§ 2 Kodeksu cywilnego w związku z wybudowaniem przez dzierżawcę na działce hali o wartości znacznie przewyższającej wartość gruntu? Czy przychód wynosi ustalone wynagrodzenie?
Czy wpłaty z tytułu uczestnictwa w zbiorczym portfelu papierów wartościowych nie zaliczają się do przychodów Towarzystwa w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?