Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dostawy lokalu powstałego po podziale mieszkania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług.
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od czynności niepodlegającej opodatkowaniu tj. planowanego podziału Spółki Dzielonej przez przeniesienie części majątku Spółki Dzielonej na Spółkę Przejmującą.
Uznanie, że wydzielenie Farmy fotowoltaicznej, będzie stanowiło transakcję przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa na gruncie przepisów ustawy o VAT i w konsekwencji zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT transakcja ta nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT.
Czy w związku z planowanym podziałem Spółki Dzielonej przez wyodrębnienie Departamentu K do Spółki K po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
1. Czy Dział Wholesale oraz Dział Retail będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy o CIT i w konsekwencji w związku z podziałem przez wydzielenie po stronie Spółki Dzielonej nie powstanie dochód (przychód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 9 Ustawy o CIT ? 2. Czy w związku z podziałem przez wydzielenie po stronie
Uznanie, że zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący Dział 1, który w ramach drugiego podziału przez wydzielenie zostanie przeniesiony do Spółki przejmującej na dzień poprzedzający będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja te nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie, że sprzedawana w ramach Transakcji Działalność Wyodrębniona będzie stanowiła ZCP i w związku z tym Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działek.
Uznanie, że na moment podziału Spółki Dzielonej przez wyodrębnienie Departament 1, Departament 2 i Departament 3 będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz po Państwa stronie nie powstanie obowiązek podatkowy na gruncie ustawy o VAT.
Dotyczy ustalenia: - czy przenoszony do nowo zawiązanych spółek w ramach podziału przez wydzielenie majątek oraz majątek pozostający w Spółce w momencie podziału będą stanowiły zorganizowane części przedsiębiorstwa zgodnie z art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Dzielonej przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie
Uznanie Działu B za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznanie podziału Spółki Dzielonej przez wydzielenie za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe zbycia udziału w nieruchomości (działek) nabytych do wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skutki podatkowe zbycia udziału w nieruchomości (działek) nabytych do wspólności majątkowej małżeńskiej.
Uznanie przedmiotu aportu (Działu Nieruchomości) za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, a tym samym czynność wniesienia wkładu niepieniężnego pozostanie poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT.
Czy wyodrębniony w Spółce Dzielonej dział budowlany oraz dział nieruchomościowy w momencie Podziału będą stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p.”), a w konsekwencji Podział nie będzie skutkował powstaniem po stronie Spółki Dzielonej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy w wyniku przeprowadzenia podziału przez wyodrębnienie, o którym mowa w art. 529 § 1 pkt 5 KSH, po stronie Wnioskodawcy dojdzie do powstania przychodu na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.