Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
W zakresie możliwości zaliczenia norweskiego podatku od wartości dodanej do przychodów oraz kosztów uzyskania przychodu.
1. Czy podatek VAT wykazany w fakturach dokumentujących sprzedaż towarów przez Wnioskodawcę na terenie Norwegii i Szwajcarii jest wyłączony z przychodu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 9 ustawy o CIT? 2. Czy podatek VAT zawarty w fakturach dokumentujących zakupy towarów i usług przez Wnioskodawcę na terenie Norwegii i Szwajcarii (rozliczane w deklaracjach VAT norweskich i szwajcarskich) będzie stanowił
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych we wniosku wydatków w kwocie netto, tj. bez uwzględnienia podatku od wartości dodanej, oraz określenia czy zwrot podatku od wartości dodanej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego podatku od wartości dodanej.
świadczenie usług budowalnych na nieruchomościach położonych w Niemczech nie ma wpływu na zwolnienie podmiotowe Wnioskodawcy, a tym samym na prawidłowość rejestracji do podatku od towarów i usług jako podatnika VAT zwolnionego.
Czy w takim przypadku Wnioskodawca do kosztów uzyskania przychodu powinien zaliczać kwotę netto czy kwotę brutto wydatków stanowiących koszty uzyskania przychodów, poniesionych na terenie państwa UE, w tym przypadku w Szwecji?
Czy w takim przypadku Wnioskodawca do kosztów uzyskania przychodu powinien zaliczać kwotę netto czy kwotę brutto wydatków stanowiących koszty uzyskania przychodów, poniesionych na terenie państwa UE, w tym przypadku w Szwecji?
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów niemieckiego podatku od wartości dodanej od wydatków dotyczących dokonanych odwiertów na terytorium Niemiec i nabycia praw do udziału w koncesji? Czy w momencie uzyskania zwrotu niemieckiego podatku od wartości dodanej Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy?
Przy ustalaniu prawa do zwolnienia podmiotowego należy brać pod uwagę wyłącznie wartość opodatkowanej sprzedaży towarów i usług na terytorium kraju. W konsekwencji nie uwzględnia się wartości świadczenia usług, których miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium Polski.
1. Czy Wnioskodawca prawidłowo rozpoznaje koszty dla celów podatku dochodowego od osób prawnych związane z zakupami z innych krajów UE oraz z krajów poza UE w wysokości netto, bez podatku VAT, pomimo uwzględnionego na fakturach nabycia naliczonego podatku od wartości dodanej (VAT), analogicznie jak w przypadku kosztów osiąganych w Polsce, tj. bez naliczonego podatku od towarów i usług, z przysługującym
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu przepisu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zapłaconego na terenie Niemiec podatku od wartości dodanej.
możliwość zaliczenia do kup zapłaconego za granicą podatku od wartości dodanej
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku powstania przychodu z tytułu zwrotu zapłaconego podatku od wartości dodanej.
ustalenie, czy Spółka będzie uprawniona do uznania za koszty uzyskania przychodów zapłaconego zagranicznym kontrahentom podatku od wartości dodanej oraz czy może rozpoznać jako przychód zwrot z tytułu zapłaconego zagranicznego podatku od wartości dodanej.
Zaliczenie podatku od wartości dodanej zapłaconego za granicą w krajach Unii Europejskiej do kosztów uzyskania przychodów i zaliczenie zwrotu podatku od wartości dodanej do przychodów podatkowych.
Zaliczenie podatku od wartości dodanej zapłaconego za granicą do kosztów uzyskania przychodów i zaliczenie zwrotu podatku od wartości dodanej do przychodów podatkowych.
Czy w powyższym stanie faktycznym sposób i wysokość deklarowanego i opodatkowanego w kraju przychodu osiąganego w Szwecji jest zgodna z zobowiązującymi w kraju umowami międzynarodowymi i przepisami prawa krajowego?
zaliczenie do przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu podatku od wartości dodanej
kwalifikacja podatku od wartości dodanej wykazanego na fakturach wystawionych w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej