Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na uregulowanie opisanych w stanie faktycznym kwot wynagrodzeń pracowników, zleceniobiorców i współpracowników Spółki, wynikających z oświadczeń Spółki z 16 marca 2022 r., jako kwot wynagrodzeń tych osób za miesiąc luty 2022 r.?
Czy syndyk działając w imieniu własnym, ale na rachunek upadłego Wnioskodawcy (podatnika), zobowiązany jest do dokonania korekty podatku VAT naliczonego w trybie art. 89b ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz do rozliczenia (zapłaty) korygowanej kwoty podatku w deklaracji za okres miesięczny, w którym upłynął 150 dzień od dnia płatności wierzytelności, jeżeli wierzytelności z których wynika
Podatek dochodowy do osób fizycznych w zakresie obowiązków podatkowych ciążących na Syndyku Upadłej osoby fizycznej.
Czy w oparciu o art. 86 ust. 10a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy Spółka otrzymała korektę faktury, o której mowa w art. 29 ust. 4a spoczywa na niej obowiązek zmniejszenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym tę korektę faktury otrzymała, nawet jeśli nie posiada już statusu czynnego podatnika VAT?
możliwość odliczenia w zeznaniu rocznym, straty wyliczonej na dzień poprzedzający ogłoszenie upadłości
czy w przypadku, gdy sąd umorzył postępowanie upadłościowe z powodu braku środków na jego kontynuowanie, wobec podmiotu, u którego Spółka posiada:1. wierzytelności powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, zgłoszone i uznane przez sąd, na co Spółka posiada stosowane dokumenty;2. wierzytelności powstałe w trakcie prowadzenia działalności przez upadłego reprezentowanego przez syndyka, za usługi remontu
Czy jest kosztem uzyskania przychodów 2005 r. wierzytelność, gdy postanowieniem z 06.07.2005 r. ogłoszono upadłość dłużnika Spółki z możliwością zawarcia układu? Na wierzytelność Spółka dokonała opisu aktualizującego w lipcu 2005 r. Należność netto wynikająca z faktury sprzedaży Spółka zarachowała do przychodów w momencie dokonania sprzedaży.