Jeżeli za życia Spadkodawcy Zainteresowanych nie została wydana dla niego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego decyzja ustalająca zobowiązanie podatkowe w związku z dziedziczeniem po rodzicach (jak wykazano powyżej nie było takiej możliwości w związku ze śmiercią Wnioskodawcy przed przeprowadzeniem postępowania), to nie ma w ogóle podstaw do wydania decyzji o zakresie odpowiedzialności spadkobierców.
Zainteresowani (spadkobiercy) nie są zobowiązani do uiszczenia podatku od spadków i darowizn, nie ciąży na nich również obowiązek złożenia zeznania podatkowego w zakresie dotyczącym ujawnionej części spadku ani złożenia korekty zeznania podatkowego. Ujawnienie dodatkowego składnika majątkowego po upływie terminu przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego, nie powoduje w opisanej sytuacji
Czy Zainteresowanych dziedziczących po swojej matce (U.M.) obciąża obowiązek podatkowy od nabycia własności nieruchomości tytułem zasiedzenia, jeżeli nabycie to sąd orzekł wyłącznie na rzecz A.S. i L.S. (ich dziadków), a w postanowieniach o stwierdzeniu nabycia spadku sąd stwierdził, że po A.S. dziedziczą U.M. i M.Z., a po M.Z. dziedziczą W.Z. i U.M.?
odpowiedzialność podatkowa osób trzecich z tytułu nabycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części
Czy Wnioskodawca będąc nabywcą działki nr () od zadłużonego sprzedawcy Spółki z o.o. będzie odpowiadał za zaległości podatkowe sprzedającego?
Czy na podstawie art. 116a Ordynacji podatkowej organ podatkowy może wydać decyzję o odpowiedzialności osób trzecich, w której przerzuci na Wnioskodawcę jako na likwidatora spółdzielni odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółdzielni?
Podatnik w swoim piśmie zwrócił się z wnioskiem o zajęcie stanowiska w sprawie odpowiedzialności osoby trzeciej - nabywcy majątku podatnika - za zaległości podatkowe podatnika w sytuacji, gdy od daty powstania zaległości upłynęło 5 lat.
Czy złożenie oświadczenia o nabyciu mienia ruchomego objętego zastawem będzie traktowane jako nabycie, o którym mowa w art. 112 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.)?
Spółka zamierza nabyć lokal użytkowy będący odrębną nieruchomością, stanowiący własność osoby trzeciej. Powyższy lokal jest składnikiem majątku zbywcy i jest związany z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą. W umowie sprzedaży lokalu strony transakcji zamierzają wprowadzić zapis, zgodnie z którym kupujący dokona przelewu należności na rachunek upoważnionych podmiotów (urzędu skarbowego i