Ustalenie, czy pomoc rekonwersyjną, finansująca koszty przekwalifikowania zawodowego, która przysługuje żołnierzowi zawodowemu, na zasadach określonych art. 236 ust. 17 ustawy o obronie Ojczyzny, podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o PIT.
Ustalenie, czy Wnioskodawca może uznać zapłatę za faktury dotyczące obrony prezesa, członków zarządu oraz wspólnika spółki jako koszty uzyskania przychodów.
Wątpliwości Wnioskodawcy sprowadzają się do rozstrzygnięcia kwestii właściwej stawki VAT dla usług związanych z realizacją zadań zleconych z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości ponownego wyboru przez Wnioskodawcę zwolnienia od podatku VAT.
Opodatkowanie kwoty stanowiącej zwrot kosztów obrony zasądzonych od Skarbu Państwa.
Skutki podatkowe wypłaty, na podstawie prawomocnych postanowień sądu, kwoty stanowiącej zwrot kosztów obrony
Jak należy opodatkować należności wypłacone osobom niebędącym pracownikami Urzędu Gminy z tytułu świadczeń osobistych na rzecz obrony (tzw. kurierom), określonych w art. 4 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 listopada 1976 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r., poz. 461, z późn. zm.), jeżeli kwota należności nie przekracza 200 zł?
Czy wydatki związane z zatrudnieniem Kancelarii Prawnej w celu obrony Członków Zarządu Banku oraz Dyrektora Departamentu Kredytów Komercyjnych można uznać jako koszt uzyskania przychodów dla Bank XXX.?