Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie – bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami – Papierami wartościowymi, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym
Zwolnienie z opodatkowania obrotu instrumentami finansowymi przez firmy inwestycyjne i zagraniczne firmy inwestycyjne, niemożliwe zwolnienie z obrotu zorganizowanego instrumentami finansowymi
Kompleksowe usługi, nabywane przez Spółkę w ramach importu usług, związane z prowadzonym przez Spółkę rynkiem skarbowych papierów wartościowych, a polegające na uzyskaniu dostępu do elektronicznej platformy obrotu papierami wartościowymi, jako usługi pomocnicze do świadczonych przez Spółkę usług finansowych, mogą korzystać ze zwolnienia od podatku określonego w art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust.
Czy sprzedaż akcji pracowniczych C. i R. W. S.A nabytych od Skarbu Państwa na podstawie nieodpłatnej umowy zawartej w dniu 13.02.2002 r. na dzień 30.05.2005 r. była opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód z tytułu umorzenia jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym powstaje w momencie wpływu środków pieniężnych w związku z umorzeniem na konto sprzedającego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?
Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów ze zbycia papierów wartościowych nabytych po różnych cenach, można przyjąć przeciętną cenę, ustaloną metodą kosztu średniego ważonego zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości.
Czy tzw. Premia Wykupu, tj. różnica pomiędzy ceną nominalną obligacji a ceną ich wcześniejszego wykupu w celu umorzenia, jest kosztem uzyskania przychodów w dacie wykupu obligacji?
Pytanie dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności polegających na obrocie udziałami, tj. na nabyciu na własny rachunek udziałów i akcji spółek kapitałowych w celu ich dalszej odsprzedaży.
Czy uzyskany w 2005 r. dochód ze sprzedaży akcji nabytych w latach 1999-2000 a w 2004 r. wycofanych z giełdy papierów wartościowych korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochód z tytułu sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz z odpłatnego zbycia papierów wartościowych powinien być wykazany w zeznaniu rocznym?
Na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy X S.A. z dnia 30 października 1996 uzyskałam prawo do nabycia akcji tej spółki. Dnia 28 listopada 1997 Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła decyzję o dopuszczeniu akcji X S.A. do publicznego obrotu papierami wartościowymi. Natomiast w styczniu 1998 zrealizowałam prawo do nabycia akcji X S.A. poprzez nabycie powyższych
Czy w opisanej sytuacji sprzedaż akcji podlaga opodakowaniu podatkiem dochodowym?
Czy przychód podatkowy z tytułu sprzedaży akcji własnych stanowi przychód należny dla Spółki w momencie zawarcia transakcji sprzedaży tych akcji, tj. wg Spółki w momencie złożenia oświadczenia obu stron o zbyciu i nabyciu akcji, a wydatki na nabycie tych akcji stanowiły koszt w momencie powstania przychodu należnego z tytułu ich zbycia? PD-006-19/05/WD, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego