Rozliczenie podatku dochodowego od osób prawnych stosując stawkę obniżoną, w wysokości 9% do wyliczenia zaliczek i zobowiązania podatkowego.
Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie miał prawo w 2019 r. do korzystania z preferencyjnej stawki podatkowej w wysokości 9% do momentu przekroczenia limitu określonego w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Moc ochronna interpretacji wydanej w 2016 r. w zakresie stawki VAT.
Możliwość obniżenia stawki amortyzacyjnej dla wybranych lub wszystkich środków trwałych w odniesieniu do lat podatkowych 2012-2016.
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania w 2021 roku 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych do osiągniętych przez nią dochodów z tytułu świadczonych usług prawnych pomimo zakwalifikowania do kategorii podatników podatku dochodowego od osób prawnych dopiero od dnia 1 stycznia 2021 roku, - Czy dokonując wypłaty zysku na rzecz komandytariusza Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od
Konieczności wystawienia faktur korygujących do faktur wystawionych wcześniej, tj. przed zmianą docelowego przeznaczenia budynku.
Ustalenie: -czy przepis art. 4a pkt 10 ustawy o pdop (w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2020 r. oraz w brzmieniu od 1 stycznia 2020 r.) należy interpretować w ten sposób, że w celu ustalenia, czy Bank posiadał w latach podatkowych 2018, 2019 i 2020 status „małego podatnika”, przy obliczaniu wysokości „przychodów ze sprzedaży” uzyskiwanych przez Bank w latach podatkowych 2017, 2018 i 2019 należało
w zakresie ustalenia, czy Bank powinien wykonać korektę podatku dochodowego za 2017 i 2018 r. oraz obliczyć podatek dochodowy od osób prawnych w wysokości 15%
Możliwość zastosowania obniżonej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 8% dla świadczonych usług modernizacji lokalu/budynku polegających na wykonaniu trwałej, zespolonej z elementami konstrukcyjnymi lokalu/budynku zabudowy meblowej kuchni wraz z zamontowaniem wyposażenia AGD trwale połączonego z tą zabudową w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10 sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem niemieszkalnym (zrezygnowanie ze zwolnienia stawka 23%) oraz zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10 sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym (zrezygnowanie ze zwolnienia stawka 8%).
Prawidłowość wystawienia faktury zaliczkowej na dostawę aparatu RTG.
Zwolnienie od podatku usług dzierżawy lokali mieszkalnych z prawem do dalszego podnajmowania na cele mieszkaniowe oraz na cele zakwaterowania.
Możliwość zastosowania stawki 8% podatku dla świadczonych na rzecz studentów usług zakwaterowania wraz z czynnościami dodatkowymi takimi jak: usługi pralnicze i sprzątania oraz brak możliwości zastosowania stawki 8% w przypadku usług parkingowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT udziału w zawodach biegowych i sportowych.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zmiany stawek amortyzacyjnych środków trwałych.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości- nieprawidłowe, obniżenie podatku - prawidłowe.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących dostawa towarów, dań gotowych.
Czy zwrot podatku VAT, który Spółka otrzyma w przyszłości, powstały w wyniku dokonania korekty zadeklarowanego VAT należnego (zmiana stawki VAT ze stawki podstawowej na obniżoną) będzie neutralny dla Spółki na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla montażu zabudowy meblowej (mebli kuchennych, łazienkowych i szaf wnękowych).
stawka podatku mająca zastosowanie do sprzedaży kompleksu zabudowy mieszkaniowo-usługowej, wielorodzinnej, wraz z garażami podziemnymi i zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą na terenie działki oraz gruntem