Uznanie za odpłatną dostawę towarów wycofania nieruchomości i samochodów z majątku Spółki i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Zapłata podatku od towarów i usług w związku z wycofaniem i przekazaniem. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem wycofania nieruchomości z i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Korekta podatku od wydatków związanych z nabyciem
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia Nieruchomości do Fundacji rodzinnej oraz możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT.
Nieodpłatne wycofanie Nieruchomości ze Spółki będzie stanowić dostawę towarów zwolnioną z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Przy nieodpłatnym wycofaniu Nieruchomości z majątku Spółki, przekazując ją na cele osobiste Wspólników, po upływie 10 lat od dnia nabycia, na Wnioskodawcy nie będzie ciążyć obowiązek korekty kwoty podatku odliczonego. Przy nieodpłatnym wycofaniu Samochodów
Brak możliwości rezygnacji przez Pana i Spółkę ze zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu nieodpłatnego przeniesienia Nieruchomości A i wybrania opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy i brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości A do Pana majątku prywatnego.
W zakresie zastosowania zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla czynności wydania występującemu wspólnikowi nieruchomości.
Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa przekazywanego zespołu składników majątkowych; braku podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego zbycia zespołu składników majątkowych w trybie art. 8a ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z nieodpłatnym zbyciem zespołu składników majątkowych w trybie art. 8a ustawy
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności posadowionego na tym gruncie budynku do majątku wspólników Spółki, w części odpowiadającej przysługującym im udziałom w zyskach i stratach spółki komandytowej
Zwolnienie od podatku VAT w związku z nieodpłatnym przekazaniem nieruchomości, obowiązek dokonania korekty, określenie podstawy opodatkowania dla tej czynności.
ustalenie czy wypłata przez Spółkę dywidendy w formie niepieniężnej poprzez przeniesienie na rzecz akcjonariusza prawa własności samochodu osobowego lub samochodów osobowych będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegającej na wymianie wadliwego towaru na podobny towar wolny od wad w ramach gwarancji.
Obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, nieodpłatnego zużycia paliwa na cele osobiste pracowników.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegającej na zastąpieniu przeterminowanych towarów Spółki znajdujących się u Kontrahentów na takie same towary pełnowartościowe oraz w zakresie opodatkowania czynności polegającej na zastąpieniu przeterminowanych towarów Spółki znajdujących się u Kontrahentów na towary pełnowartościowe innego rodzaju
Czy czynność przekazania zwierząt w formie darowizny jest opodatkowana (bądź nieopodatkowana) podatkiem VAT?
W zakresie ustalenia, czy czynność wypłaty dywidendy dokonana w formie rzeczowej (lokal mieszkalny) na rzecz jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług.
Czynność polegająca na zastąpieniu towarów przeterminowanych (lub takich, dla których upływ terminu przydatności się zbliża), znajdujących się u sprzedawców będących bezpośrednimi kontrahentami Spółki, na takie same lub podobne pełnowartościowe towary, nie stanowi odpłatnej dostawy towarów i nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
opodatkowanie wypłaty dywidendy w formie niepieniężnej oraz korekta podatku naliczonego
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania bezpłatnych degustacji wyrobów Spółki.
Czy Wnioskodawca w związku z wydaniem pojedynczych egzemplarzy Wyrobów innym podmiotom celem umożliwienia tym podmiotom określenia czy posiadają zdolność do wyprodukowania dla Wnioskodawcy wyrobów o takim wyglądzie, walorach estetycznych i użytkowych jak przekazany im nieodpłatnie Wyroby, ma obowiązek naliczenia podatku należnego na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy powierzenie pracownikom przez Spółkę filtrów do celów ich testowania w prywatnych samochodach pracowników lecz zgodnie z instrukcjami i potrzebami Spółki oraz na jej rzecz, nie będzie stanowiło czynności podlegającej opodatkowaniu VAT?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu artykułów zużywanych na potrzeby spotkań biznesowych oraz odpłatnych i nieodpłatnych szkoleń kontrahentów (w tym drobnych poczęstunków, cateringu, kolacji w restauracji oraz noclegu)?