Możliwość zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu otrzymanego dofinansowania projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w tym także nadwyżki powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania.
Czy zysk ze sprzedaży energii elektrycznej uzyskanej z farmy fotowoltaicznej przeznaczony na koszty utrzymania nieruchomości, tj. koszty zakupu energii elektrycznej potrzebnej na części wspólne (wieczorami i nocami nie będzie produkcji energii elektrycznej, a zużycie będzie potrzebne), zakupu ciepła sieciowego, kosztów administracji, sprzątania terenu Wspólnoty, utrzymanie zieleni, odśnieżania, itp
W przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.
Dotyczy ustalenia sposobu postępowania podczas przechodzenia na metodę rachunkową ustalania różnic kursowych
Wobec niedokonania przez Spółkę emisji nowych udziałów, w przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Ustawa o rachunkowości wskazuje, że wszelkie ujawnione w toku inwentaryzacji różnice między stanem rzeczywistym a stanem wykazanym w księgach rachunkowych należy wyjaśnić i rozliczyć w księgach rachunkowych tego roku obrotowego, na który przypadał termin inwentaryzacji (art. 27 ust. 2 uor). W przypadku jednostek, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, ostateczne wyjaśnienie, rozliczenie
Obowiązki i prawa w podatku akcyzowym związane z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej.
Nieuznanie przedmiotu Transakcji za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część i w konsekwencji podlegania tej Transakcji opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT i możliwości skorzystania z opcji opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 oraz prawa Kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy wypłata środków pieniężnych na rzecz poszczególnych członków Kółka rolniczego, w ramach podziału nadwyżki bilansowej (powstałej w wyniku sprzedaży nieruchomości), spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Kółka, czy nadal ten dochód pozostanie dochodem wolnym od podatku?
Wypłata środków pieniężnych na rzecz członków Kółka rolniczego, w ramach podziału nadwyżki bilansowej (powstałej w wyniku sprzedaży nieruchomości), która jak Państwo wskazują mieści się w celach statutowych Kółka Rolniczego, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o CIT i nie spowoduje powstania obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy w przypadku otrzymania przez Wnioskodawcę zwrotu podatku od towarów i usług może on zaliczyć otrzymany zwrot na poczet zobowiązań bieżących oraz przyszłych w podatku dochodowym od osób prawnych, powstałych ze źródła przychodu Wnioskodawcy, jakim są zyski kapitałowe, zgodnie z art. 76 § 1 i art. 76b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czy w związku z dokonaniem przekształcenia w spółkę akcyjną a następnie wybraniem opodatkowania ryczałtem od spółek kapitałowych w tym samym roku, wystąpi u Spółki na dzień przekształcenia tzw. dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy CIT, w kwocie odpowiadającej nadwyżce wartości księgowej Znaku ponad jego wartość podatkową.
w zakresie stosowania ograniczeń wynikających z art. 15c i art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, do kosztów uzyskania przychodów: • związanych z działalnością zwolnioną z opodatkowania oraz • związanych zarówno z działalnością opodatkowaną, jak i z działalnością zwolnioną z opodatkowania.
Prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie walut wirtualnych poniesionych przed dniem 1 stycznia 2019 r. i nieodliczonych od przychodów przed dniem 1 stycznia 2019 r.
w zakresie ustalenia, czy w przypadku przekształcenia Wnioskodawcy w spółkę komandytowo-akcyjną, wartość kapitału zapasowego utworzonego z nadwyżki wartości wkładów pieniężnych ponad wartość nominalną obejmowanych udziałów w spółce przekształcanej zostanie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy przychód (nadwyżka) powstały w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie niż kwota otrzymanego dofinansowania, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie przychodów, zwolnienia przedmiotowe art. 21 ust. 1 pkt 136
sukcesja praw i obowiązków związanej z przekazaniem wykonywanego dotychczas przez A. zadania organizowania transportu publicznego na rzecz B. oraz skutków podatkowych przeniesienia tych praw.
sukcesja praw i obowiązków związanej z przekazaniem wykonywanego dotychczas przez A. zadania organizowania transportu publicznego na rzecz B. oraz skutków podatkowych przeniesienia tych praw.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania nadwyżki powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na usługi szkoleniowe niż kwota otrzymanych na ten cel dotacji