nabycie prawa
Interpretacja
02.04.2024 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (cele mieszkaniowe).

Interpretacja
10.05.2022 Podatki

Skutki podatkowe zbycia w drodze darowizny lokalu mieszkalnego oraz rozszerzenia wspólności majątkowej żoną w odniesieniu do nieruchomości nabytej w drodze darowizny.

Artykuł
22.10.2018 Ubezpieczenia

Od 1 września 2018 r. nie ma możliwości zatrudniania nauczycieli na podstawie umów cywilnoprawnych lub w ramach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Nauczycieli w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego, szkołach, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich należy zatrudniać na podstawie umowy o pracę na umówiony przez strony wymiar etatu. Osoby, które przed 1 września

Interpretacja
16.10.2017 Podatki

Czy prawidłowe jest jednorazowe ujęcie kosztów, wynikających ze spłaty zaległych zobowiązań poprzedniego dzierżawcy, do celów podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
04.07.2014 Podatki

zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy (pytania 1-3),ustalenia wysokości dochodu korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy, wydatkowanego na nabycie praw do projektu budowlanego (pytania 4-5),ustalenia wysokości dochodu korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy

Interpretacja
25.11.2013 Podatki

Czy Spółka postąpi prawidłowo uznając, że do nabycia praw wynikających z Umowy o współfinansowaniu dojdzie w momencie podpisania przez strony zawiadomienia o dostępności? Czy Spółka postąpi prawidłowo rozpoznając przychód podatkowy z tytułu Uzyskiwanych od E. i C przychodów (odpowiednio przychody z dystrybucji i przychody z tytułu udziału w przychodach z dystrybucji) w momencie ich otrzymania? Czy

Interpretacja
14.10.2013 Podatki

Czy koszty poniesionych przez Wnioskodawcę Opłat w całości stanowią koszty uzyskania przychodów i czy powinny zostać jednorazowo w całości zaliczone do kosztów podatkowych na zasadach określonych w art. 15 ust. 4d i ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami, tj. na dzień, na który ujęto te koszty w księgach rachunkowych (zaksięgowano

Interpretacja
15.01.2013 Podatki

możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, po spełnieniu ustawowych warunków

Interpretacja
08.09.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Porada

Jesteśmy spółką jawną. W grudniu 2010 r. jeden ze wspólników sprzedał posiadane prawa w spółce na rzecz innego przedsiębiorcy. Czy spółka ma obowiązek rozliczyć sprzedaż tych praw w informacji PIT-8C?

Interpretacja
31.01.2011 Podatki

należy stwierdzić, iż przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię z tytułu odkupienia przez P. Jednostek Uczestnictwa w funduszu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, bowiem zgodnie z art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn opodatkowaniu tym podatkiem podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub praw majątkowych

Interpretacja
04.01.2011 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu (I) nabycia prawa wieczystego użytkowania Części Sportowej Działki (II) opłat rocznych ze użytkowanie wieczyste Części Sportowej Działki oraz (III) nakładów poniesionych na zabudowanie Części Sportowej Działki podlegają zaliczeniu przez Spółkę na podstawie art. 15 ust. 1 zd. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
07.12.2010 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym, dokonując zakupu praw do organizacji zawodów sportowych (danej eliminacji żużlowej) mamy prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT usług związanych z organizowaniem imprez sportowych?

Interpretacja
20.02.2008 Podatki

Czy zbycie ww. nieruchomości w ciągu najbliższych 3 miesięcy korzysta ze zwolnienia przedmiotowego od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126, z zastrzeżeniem ust. 21 i ust. 22, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
18.01.2008 Podatki

Czy małżonków obowiązuje nadal ulga zawarta w przepisie o zwolnieniu z podatku dochodowego po 5-letnim okresie zamieszkania w lokalu będącym własnością małżonków?Jeżeli istnieje wymóg zapłaty 19% podatku dochodowego, to od jakiej kwoty jest liczony czy od całości kwoty uzyskanej ze zbycia obecnego mieszkania, czy też od różnicy wynikającej z niższej ceny nabywanego?Czy małżonków obejmuje ulga meldunkowa

Interpretacja
20.12.2007 Podatki

Czy przychód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości wraz z budynkiem mieszkalnym nabytej w drodze spadku podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym?

Interpretacja
19.12.2007 Podatki

Czy w związku ze sprzedażą działki nabytej najpierw w drodze spadku przez ojca a następnie przez wnioskodawcę powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym ?

Interpretacja
10.04.2007 Podatki

Czy spadkobierca skorzysta ze zwolnienia podatkowego wynikającego z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli spadkodawca zmarł w 2006r ?

Interpretacja
11.12.2006 Podatki

Czy podpisując w grudniu 2006 r. umowę o kredyt na budowę budynku mieszkalnego Strona nabywa prawo do odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od tego kredytu?

Interpretacja
29.06.2006 Podatki

Czy wartość odziedziczonych udziałów w spółce jawnej będzie zwolniona od podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
23.05.2006 Podatki

Dotyczy kwestii określenia charakteru wykonywanych czynności polegajacych na nabyciu towarów handlowych od firmy koreańskiej.

Interpretacja
08.11.2005 Podatki

Czy zmiana korzystającego w drodze cesji praw i obowiązków albo wcześniejszego zakończenia umowy i zawiązania drugiej, uprawnia nowego korzystającego do nabycia przedmiotu leasingu po hipotetycznej wartości netto (w przypadku leasingu operacyjnego) lub bez ograniczeń (w przypadku leasingu finansowego).

Poprzednia Następna