Skutki podatkowe nabywania od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej monet będących środkami płatniczymi w innych krajach, jednak wytworzonych ze złota dewizowego.
W zakresie ustalenia czy wynagrodzenie płacone przez Wnioskodawcę z tytułu odlewania sztabek i monet na rzecz powiązanej spółki stanowi ukryty zysk zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Brak opodatkowania czynności polegających na wymianie danych kontaktowych pomiędzy osobami zainteresowanymi dokonywaniem transakcji kupna sprzedaży na rynku złota inwestycyjnego.
Opodatkowanie kosztów wysyłki przy sprzedaży złota inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich, czasopism fachowych i sposób wykazywania ich na fakturze/paragonie, dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych spoza terytorium kraju w systemie VAT marża oraz obowiązek odnawiania co dwa lata procedury VAT marża.
Na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabywaniem monet ze złota dewizowego, każdorazowo, kiedy kwota zakupu przekroczy wartość 1000 zł. Obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych nie wystąpi jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione przesłanki, o których mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży złota i monet.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy oraz stosowania przez Wnioskodawcę procedury VAT-marża w związku z dostawą (odsprzedażą) przedmiotów kolekcjonerskich.
Sposób wykazywania na fakturze/paragonie kosztów wysyłki oraz opodatkowanie ich.
Zwolnienie od podatku, o którym mowa w art. 113 ustawy, w przypadku sprzedaży monet kolekcjonerskich.
Czy wynagrodzenie minimalne i prowizyjne jakie otrzyma Wnioskodawca z tytułu pośrednictwa w sprzedaży metali oraz kamieni szlachetnych, w tym biżuterii, złota, srebra, monet kolekcjonerskich oraz przerabiania złomu inwestycyjnego, prowadzonej w imieniu i na rzecz, zlecającego podlega zwolnieniu podmiotowemu, o którym mowa wart. 113 ust 1 i 9, nie podlegając jednocześnie wyłączeniu, o którym mowa wart
Świadczenie przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa w sprzedaży metali oraz kamieni szlachetnych, w tym biżuterii, złota, srebra, monet kolekcjonerskich oraz przerabiania złomu inwestycyjnego, prowadzonej w imieniu i na rzecz zlecającego nie spowoduje, że w stosunku do Wnioskodawcy zwolnienie wynikające z art. 113 ust. 1 ustawy nie będzie mogło mieć zastosowania.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji utargu z automatów wrzutowych za pomocą kasy rejestrującej.
Czy Wnioskodawca, prowadząc działalność gospodarczą w zakresie kupna i sprzedaży monet antycznych, obiegowych monet z XIX i XX wieku i innych monet. które nie zawierają metali szlachetnych (to jest z wyłączeniem wszelkich monet zawierających jakikolwiek metal szlachetny), czyli działalność objętą symbolem PKWiU 32.11.10.0, będzie miał prawo do podmiotowego zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Czy od transakcji wyprzedaży części monet z kolekcji, dokonanej w ramach porządkowania zbioru, należy zapłacić podatek?
Czy w związku z planowaną sprzedażą prywatnej kolekcji numizmatycznej, transakcja ta podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dostawa monet ze złota, srebra lub innego metalu podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług