Określenie, czy wykonywane przez Pana czynności polegające na spełnieniu warunków zawartych w Programie Motywacyjnym w zamian za otrzymane akcje podlegają opodatkowaniu oraz ustalenie miejsca ich świadczenia, ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego i określenie podstawy opodatkowania VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy przychody osiągnięte z tytułu świadczenia usług w Polsce i na terenie UE należy wliczyć do limitu zwolnienia podmiotowego z podatku VAT.
W zakresie uznania czy do celów CIT- 8ST miejsce świadczenia pracy (adres zamieszkania pracownika) przez pracownika wykonującego pracę zdalną całkowitą można uznać za zakład (oddział) położony na obszarze jednostki samorządu terytorialnego innej niż jednostka samorządu terytorialnego właściwa dla siedziby podatnika i w związku z tym wykazać je w informacji CIT-8ST oraz załączniku CIT/A oraz czy do
Ustalenie miejsca świadczenia usług opieki domowej oraz zwolnienie tych usług od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 23 ustawy o VAT.
Uznanie kursów językowych on-line za usługi elektroniczne, miejsce świadczenia, zastosowanie zwolnienia z podatku VAT.
Uznanie usług za usługi elektroniczne; określenie miejsca świadczenia usług; rozliczanie podatku VAT w procedurze OSS; brak obowiązku ewidencji za pomocą kasy rejestrującej.
Uznanie sprzedaży walut wirtualnych za świadczenie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy, w przypadku, jeżeli miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania tej usługi będzie terytorium Polski, oraz uznanie sprzedaży walut wirtualnych za świadczenie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy, w przypadku, gdy miejsce świadczenia, a zarazem opodatkowania
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT sprzedaży walut (pieniędzy) wirtualnych.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług call center (porady telefonicznej).
Opodatkowanie pozyskiwania kryptowalut w wyniku udostępniania mocy obliczeniowej własnych komputerów. Zwolnienie od podatku zamiany kryptowalut na waluty będące prawnym środkiem płatniczym oraz zamiany jednego rodzaju kryptowalut na inny rodzaj kryptowalut. Podstawa opodatkowania podatkiem od towarów i usług zamiany kryptowalut na waluty będące prawnym środkiem płatniczym oraz zamiany jednego rodzaju
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej świadczonych usług.
Stwierdzenie czy usługi wskazane we wniosku korzystają ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT, bądź nie podlegają opodatkowaniu na terytorium kraju.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku VAT czynności wymiany kryptowalut.
Miejsce opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji dostawy towarów przez Wnioskodawcę na rzecz Klienta.
uznanie czynności udzielenia pożyczek za odpłatne świadczenie usług, dla których miejscem świadczenia jest terytorium Niemiec
Skutki podatkowe w VAT związane z zawarciem Umowy Pożyczki oraz Umowy Depozytu.
możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz cypryjskiego Udziałowca
Usługi budowlane to jedne z popularniejszych usług wykonywanych przez polskich podatników. Jak się okazuje, w ich bieżącym świadczeniu nie przeszkodziła nawet szalejąca na świecie epidemia koronawirusa. W raporcie na przykładach omówione zostały zasady rozliczania VAT oraz podatku dochodowego z tytułu świadczenia takich usług. Przedstawiono również ich przykładową ewidencję w księgach rachunkowych.
Ustawa z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług jest pierwszą opublikowaną nowelizacją VAT. W poprzednim numerze Mk zostały omówione zmiany wprowadzone tą nowelizacją dotyczące zwolnień z VAT. Na łamach tego opracowania omówimy pozostałą część zmian wprowadzonych tą ustawą. Wejdą one w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.
Minister Finansów przygotował omówienie zmian wprowadzonych w przepisach VAT od 1 lipca 2011 r. Podstawową zmianą merytoryczną jest rozszerzenie katalogu towarów opodatkowanych u nabywcy na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia. Od 1 kwietnia 2011 r. obowiązek stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia wprowadzono w dostawach krajowych "złomu". Ze względu na brak definicji złomu powstały wątpliwości
Przy ustalaniu prawa do zwolnienia podmiotowego należy brać pod uwagę wyłącznie wartość opodatkowanej sprzedaży towarów i usług na terytorium kraju. W konsekwencji nie uwzględnia się wartości świadczenia usług, których miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium Polski.
Brak obowiązku uwzględnienia sprzedaży usług na rzecz podatników mających siedzibę poza terytorium kraju do limitu, o którym mowa w art. 113 ustawy, oraz złożenia zgłoszenia rejestracyjnego.