Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Określenie które z wydatków mieszczą się w katalogu uprawniającym do zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodu zbycia nieruchomości wydatków na jej wyposażenie i umeblowanie.
Wskazane wydatki będą uprawniały do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Zastosowanie stawki 5,5% w stosunku do przychodów z produkcji oraz montażu mebli według indywidualnego projektu dla jednego kontrahenta.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia stawki ryczałtu z tytułu produkcji i montażu mebli.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zbywaną nieruchomość.
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży działki, na spłatę kredytu oraz dokończenie budowy domu, w okresie wskazanym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie uprawniało do zwolnienia przedmiotowego na podstawie ww. przepisu?
W zakresie kosztów uzyskania przychodu związanych z odpłatnym zbyciem nieruchomości oraz w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego
Skutki podatkowe zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zaniechanej inwestycji w przypadku podjęcia decyzji o definitywnym zaniechaniu odbioru mebli od Wykonawcy.
w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
Zwolnienie od opodatkowania dostawy lokali mieszkalnych, sprzedaży AGD, prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Stawka podatku dla usługi wykonania zabudowy meblowej oraz w zakresie stawka podatku dla dostawy i montażu sprzętu AGD montowanego w zabudowie meblowe.
Czy do wydatków na własne cel mieszkaniowe można zaliczyć wydatki poniesione na: spłatę umów opisanych we wniosku oraz na zakup materiałów, towarów oraz usług montażu i instalacji dotyczących lokalu mieszkalnego wymienionych we wniosku?
W zakresie m.in. uznania poniesionych wydatków na zakup materiałów budowalnych mebli, narzędzi itp. i usług za wydatki na cele mieszkaniowe (art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla transakcji sprzedaży Gruntu i Budynku; obowiązku wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie i pozostałą zabudowę łazienkową i ich opodatkowania podatkiem VAT według właściwych stawek, odrębnie od Gruntu i Budynku; obowiązku wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na AGD i ich opodatkowania
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla transakcji sprzedaży Gruntu i Budynku; obowiązku wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie i pozostałą zabudowę łazienkową i ich opodatkowania podatkiem VAT według właściwych stawek, odrębnie od Gruntu i Budynku; obowiązku wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na AGD i ich opodatkowania
1. Czy wskazane wydatki inwestycyjne na ruchome środki trwałe (samochody osobowe, komputery przenośne, telefony komórkowe) można ująć w wydatkach kwalifikujących się do objęcia pomocą? 2. Czy wydatki na wyposażenie biura Spółki m.in. meble biurowe, komputery stacjonarne, drukarki, programy komputerowe, waga (służąca do ważenia korków) oraz inny biurowy sprzęt elektroniczny, można ująć w wydatkach kwalifikujących
ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Zabudowa wnękowa, meblowa, przestrzeni. Elementy zabudowy montowane za pomocą klejów, zaprawy, listew montażowych.