Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą ½ udziału w prawie własności nieruchomości zabudowanej oraz zwolnienia od podatku VAT sprzedaży ½ udziału w nieruchomości zabudowanej.
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości niemieszkalnej będącej częścią masy spadkowej w upadłości konsumenckiej, która wykorzystywana była w działalności.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez syndyka . Wydatkowanie części przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości – cele mieszkaniowe – spłata kredytu hipotecznego, wynajęcie nieruchomości.
Obliczenie i odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu osiągnięcia dochodów powstałych w wyniku działania syndyka.
Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości wchodzących w skład masy upadłości.
Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za przedsiębiorstwo czy zorganizowaną jego część, a w konsekwencji braku wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT, oraz prawa do odliczenia podatku VAT przez nabywcę w związku z transakcją nabycia składników majątkowych wchodzących w skład masy upadłościowej.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej stanowiącej działkę nr 1.
opodatkowanie alkoholu etylowego wchodzącego w skład masy upadłości
W jakim okresie podatkowym różnica pomiędzy wydatkami na nabycie przez Wnioskodawcę akcji Spółki Y, a wartością uzyskaną od Spółki X w upadłości lub od syndyka (jeśli taki będzie powołany) jako zaspokojenie wierzytelności Spółki z tytułu zwrotnego przeniesienia własności akcji na Spółkę X, stanowić będzie koszt uzyskania przychodów na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Kwota zwróconych wydatków poniesionych przez Wnioskodawcę na utrzymanie przedmiotowych nieruchomości i uzyskanie świadczeń wzajemnych w kwocie 7.015.446,81 zł. zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, uwzględniając zapis art. 14 ust. 3 pkt 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowi przychód z tej działalności, który powinien być rozliczany
Do którego źródła przychodów należy zakwalifikować przychód ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku stanowiącego odrębną nieruchomość, nie będącego składnikiem majątku przedsiębiorstwa, w toku postępowania upadłościowego?
Czy do ww. transakcji zbycia ma zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy w związku z uznaniem przez Syndyka, iż wierzytelność Pana D() uległa przedawnieniu, powstał po stronie Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie sprzedaży przedsiębiorstwa bez stanu zapasów i wierzytelności.
Czy Spółka jest zwolniona z podatku dochodowego od kwoty sprzedaży przedsiębiorstwa w całości, tj. od kwoty 434.500,00 zł?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży w 2007 roku naniesień w postaci budynku mieszkalnego jednorodzinnego i wiaty garażowej bedzie podlegał opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
czy w przypadku, gdy sąd umorzył postępowanie upadłościowe z powodu braku środków na jego kontynuowanie, wobec podmiotu, u którego Spółka posiada:1. wierzytelności powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, zgłoszone i uznane przez sąd, na co Spółka posiada stosowane dokumenty;2. wierzytelności powstałe w trakcie prowadzenia działalności przez upadłego reprezentowanego przez syndyka, za usługi remontu
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym bank ma prawo żądać od Syndyka masy upadłościowej faktury za przekazane przedmioty zastawu i przewłaszczenia z masy upadłościowej (kto jest zobowiązany do wystawienia faktury VAT - Syndyk czy kredytobiorca) ?
Czy sprzedaż pawilonu handlowego wchodzącego w skład masy upadłości jest czynnością, do której stosuje się zwolnienie z podatku od towarów i usług stosownie do art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.)?
Jakie warunki należy spełnić do rozszerzenia zakresu zwrotu różnicy podatku na całość lub część nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, ponad kwotę wynikajacą z art. 21 ust. 2 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług?