Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Planowana dostawa lokali niemieszkalnych nie zostanie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, jak również pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą ww. lokali minie okres dłuższy niż dwa lata. W związku z powyższym sprzedaż lokali niemieszkalnych stanowiących towar handlowy będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania transakcji sprzedaży lokalu na piętrze na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz brak konieczności dokonania korekty podatku VAT zgodnie z art. 91 ust. 2 i 7a ustawy.
Sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu niemieszkalnego, będącego przedmiotem wniosku, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone na remont oraz koszty eksploatacyjne.
zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu użytkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku transakcji sprzedaży lokalu użytkowego.
1. Czy biorąc pod uwagę opisaną powyżej sytuację przyszła sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych będzie korzystać z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Jeżeli nie miałby zastosowania art. 43 ust. 1 pkt 10, to czy miałby zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 10a?
Dotyczy sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem prawa do wyłącznego korzystania z chodnika.
Czy premia termomodernizacyjna przysługująca Spółdzielni w związku z uzyskaniem właściwego kredytu w X S.A. na realizację robót remontowych stanowi w całości przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy pojęcie zasoby mieszkaniowe zawarte w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu obowiązującym od 01 stycznia 2007 r., obejmuje wszystkie budynki mieszkalne i niemieszkalne, w tym wbudowane i wolno stojące lokale handlowo-usługowe oraz garaże, jak i związane z nimi grunty oraz prawo wieczystego użytkowania znajdujące się w ewidencji
dotyczy zdefiniowania pojęcia "zasoby mieszkaniowe", o których mowa w przepisach ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), tzn. czy można do tych zasobów zaliczyć wszystkie budynki mieszkalne i niemieszkalne (w tym wbudowane i wolnostojące lokale handlowo-usługowe, budynki dla osiedlowej działalności społeczno-wychowawczej).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów nierozliczonej części wydatków poniesionych na modernizację w przypadku sprzedaży lokalu.
Czy uzyskiwanie w 2006 roku przychodów z tytułu umowy najmu lokalu użytkowego stanowiącego odrębną nieruchomość, będącego składnikiem majątku związanego z prowadzoną przez Panią pozarolniczą działalnością gospodarczą, (ujętego w ewidencji środków trwałych) - zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, wraz z przychodami z działalności handlowej wyklucza możliwość wyboru przez podatnika