Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Zastosowanie odpowiedniej proporcji przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodu przy obliczaniu miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od przychodów uzyskiwanych przez spółkę.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może zaliczyć wydatki na nabycie i naprawę części zamiennych do kosztów uzyskania przychodów jako koszt pośredni, oraz czy magazynowanie części zamiennych nabytych, odzyskanych i naprawionych jest podatkowo neutralne.
Określenie momentu uzyskania przychodu oraz poniesienia kosztu bezpośrednio związanego z przychodami uzyskanymi z tytułu opłat.
Skutki podatkowe wniesienia majątku wchodzącego w skład Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do spółki, będącego zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w zamian za udziały w kapitale spółki.
Czy Spółka prawidłowo rozliczy koszty związane z powyższymi czynnościami zaliczając je bezpośrednio w bieżące koszty uzyskania przychodu (jako wydatki remontowe) i uznając jako prace związane z przywróceniem pierwotnego stanu budynku a niezwiększające jego wartość początkową.
Uznanie Kosztów Rekompensat, Podatku i Wynagrodzenia za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem rozliczane w dniu poniesienia, a Kosztu Odsetek za koszt podlegający zaliczeniu do kosztów podatkowych w momencie zapłaty; alokacji ww. kosztów do źródeł przychodów innych niż zyski kapitałowe; zaliczenia części Kosztów Emisji do pośrednich kosztów uzyskania przychodów oraz alokowania ich do źródła
Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego, Koszty Obszaru Detalicznego oraz Koszty Działu IT stanowią koszty uzyskania przychodów o charakterze wspólnym dla obu źródeł przychodów Wnioskodawcy (zarówno przychodów z zysków kapitałowych jak i przychodów z innych źródeł przychodów), a tym samym powinny podlegać przypisaniu do każdego ze źródeł na podstawie art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT?
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wynagrodzenie na rzecz W. za udział w realizacji wspólnego Zadania Inwestycyjnego stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej; - w przypadku udzielenia twierdzącej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym: - w przypadku
W zakresie ustalenia ustalenia: - czy dochody Wnioskodawcy z tytułu Obsługi Armii USA są zwolnione od podatku CIT; - czy kalkulując koszty dla potrzeb obliczenia dochodów zwolnionych od podatku CIT osiąganych z tytułu Obsługi Armii USA Wnioskodawca powinien w pierwszym kroku uwzględnić w całości Koszty Bezpośrednie Obsługi Armii USA, a następnie w drugim kroku dokonać alokacji części Kosztów Pośrednich
Zaklasyfikowanie odsetek od kredytu oraz wydatków zabezpieczających ryzyko kredytowe jako koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednie, alokowania ich odpowiednio do dwóch źródeł przychodów i zastosowania wobec nich limitu wynikającego z art. 15c updop; uwzględnienie przychodu z tytułu dywidend ze Spółek Zależnych w proporcjonalnej alokacji kosztów; uwzględnienie przychodów z tytułu dywidendy
Dotyczy ustalenia: - do jakiego źródła na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy zaliczyć przychody osiągane ze zbycia złota, - kiedy należy rozpoznać koszty związane z nabyciem złota.
Czy koszty Znaku ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotu powiązanego podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT?
Czy wynagrodzenie za zakaz konkurencji stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu.
Powstanie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów związanych z handlem walutami wirtualnymi, daty przeliczania transakcji zawartych w walutach obcych oraz braku powstania dochodu do opodatkowania w związku z nadwyżką poniesionych kosztów nad uzyskanymi przychodami.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka powinna rozliczyć przychód podatkowy w momencie realizacji dostawy towarów w roku 2022, a otrzymane w roku 2021 na poczet tych dostaw płatności (udokumentowane FZ i FPZ) nie stanowią dla Spółki przychodu podatkowego w roku 2021? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym koszty związane z realizacją dostaw w roku 2022
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za swój bezpośredni koszt uzyskania przychodu w podatku CIT kwot netto z faktur otrzymanych od Podwykonawcy dokumentujących wykonanie prac na cudzym gruncie (w szczególności prac budowlanych i budowlano-montażowych) dotyczących wybudowania infrastruktury (...).
dotyczy ustalenia, czy: 1. w przypadku realizacji budowy Środków Trwałych, Koszty Użytkowania ponoszone przez Wnioskodawcę do dnia przekazania ich do używania będą zwiększały wartość początkową Środków Trwałych, 2. w przypadku realizacji inwestycji w ramach której powstaną Towary, Koszty Użytkowania stanowić powinny koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży Towarów
Czy w przypadku realizacji budowy Środków Trwałych, Koszty Użytkowania ponoszone przez Wnioskodawcę do dnia przekazania ich do używania będą zwiększały wartość początkową Środków Trwałych. Czy w przypadku realizacji inwestycji w ramach której powstaną Towary, Koszty Użytkowania stanowić powinny koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży Towarów i w konsekwencji powinny
Ustalenie wartości początkowej Środków Trwałych oraz momentu ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów
Koszty Użytkowania Śluzy stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodu a tym samym nie będą zwiększać wartości początkowej Środków Trwałych ani nie stanowią bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów związanych z przychodami ze sprzedaży Towarów
Zastosowanie ograniczenia w zaliczaniu kosztów do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).