Interpretacje

Interpretacja
10.09.2024 Podatki

Potrącenie wierzytelności o wypłatę kwoty objętej uchwałą, z wierzytelnością spółki względem zainteresowanych z tytułu dopłat do spółki, późniejszy zwrot dopłat i powstanie obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych - skutki podatkowe.

Interpretacja
24.10.2022 Podatki

Uznanie przekazania budynku Spółce za odpłatną dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o VAT. Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10-10a ustawy o VAT do czynności przekazania budynku Spółce. Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług konwersji wierzytelności przysługującej Wnioskodawcy na udziały, w wyniku której

Interpretacja
15.12.2020 Podatki

Skutki podatkowe konwersji wierzytelności z tytułu pożyczek na kapitał zakładowy spółki z o.o. w części z pożyczek udzielonych przez wspólników Wnioskodawcy oraz w części z pożyczek udzielonych przez podmiot niebędący wspólnikiem Wnioskodawcy.

Interpretacja
09.12.2020 Podatki

Czy konwersja pożyczek, polegająca na dokonaniu bezzwrotnych wpłat dokonywanych przez wspólnika komandytariusza (osobę fizyczną) na kapitał rezerwowy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż w myśl ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych stanowi zmianę umowy tej spółki.

Interpretacja
28.10.2020 Podatki

Wniesienie wkładu w postaci wierzytelności pożyczkowej w zamian za udziały Wnioskodawcy II nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług po stronie Spółki. Reasumując, czynność polegająca na podwyższeniu kapitału zakładowego przez konwersję wierzytelności pożyczkowej na udziały Wnioskodawcy II, w wyniku której nastąpi wygaśnięcie długu Wnioskodawcy II z tytułu otrzymanej pożyczki

Interpretacja
10.09.2020 Podatki

w zakresie skutków podatkowych konwersji wierzytelności z tytułu pożyczki na kapitał zakładowy.

Interpretacja
27.08.2020 Podatki

Zwolnienie od podatku czynności udzielenia pożyczki, opodatkowanie i dokumentowanie skapitalizowanych odsetek od pożyczki, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w przypadku, gdy proporcja, o której mowa w art. 90 ust. 2 przekracza 99% oraz opodatkowanie czynności polegającej na podwyższeniu kapitału zakładowego przez konwersję wierzytelności pożyczkowej na udziały.

Interpretacja
24.01.2019 Podatki

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, czynność konwersji Wierzytelności (wycenionej w wartości rynkowej poniżej jej wartości nominalnej wraz z odsetkami) na kapitał zakładowy, w całości lub w części, nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu?

Interpretacja
21.02.2018 Podatki

Czy Spółka powinna pobrać podatek u źródła od konwersji odsetek na kapitał Spółki w ramach konwersji wierzytelności na kapitał?

Interpretacja
22.05.2017 Podatki

czy w sytuacji dokapitalizowania spółki celowej kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu wniesienia aportem do spółki celowej wierzytelności Wnioskodawcy o wypłatę zysku będzie kwota odpowiadająca wartości środków pieniężnych stanowiących kwotę zysku należnego Wnioskodawcy?

Interpretacja
21.04.2017 Podatki

Konieczność rozpoznania przychodu podatkowego w związku z konwersją wierzytelności na kapitał zakładowy i zapasowy

Interpretacja
06.04.2017 Podatki

W zakresie w zakresie przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu w związku z otrzymaniem udziałów własnych pożyczkobiorcy.

Interpretacja
25.01.2017 Podatki

w zakresie: Czy zgodnie z brzmieniem art. 16 ust 7h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka określając wartości kapitału własnego, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 oraz pkt 61 wskazanej ustawy, będzie mogła uwzględnić tę część kapitału zapasowego, która zostanie pokryta wierzytelnościami z tytułu pożyczek (oraz ewentualnie odsetek od tych pożyczek)?

Interpretacja
21.12.2016 Podatki

Czy Spółka powinna pobrać podatek u źródła od konwersji odsetek na kapitał Spółki w ramach konwersji wierzytelności na kapitał?

Interpretacja
01.12.2016 Podatki

Ustalenie kosztów uzyskania przychodów związanych z odpłatnym zbyciem nowo utworzonych udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Interpretacja
10.11.2016 Podatki

Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym będzie rodziło obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
03.08.2016 Podatki

Czy w obecnym stanie prawnym przedstawiony w zdarzeniu przyszłym sposób przeprowadzenia operacji podwyższenia kapitału podstawowego i zasilenia kapitału zapasowego Spółki za wkład pieniężny z kwoty konwertowanych pożyczek i odsetek powoduje przychód podatkowy?

Interpretacja
04.11.2015 Podatki

Czynność konwersji Wierzytelności po jej wartości nominalnej na kapitał zakładowy, dokonana przez objęcie przez Wierzyciela udziałów o wartości nominalnej równej wartości nominalnej Wierzytelności będzie dla Spółki neutralna podatkowo, czynność konwersji Wierzytelności po jej wartości nominalnej na kapitał zakładowy, dokonana przez objęcie przez Wierzyciela udziałów o łącznej wartości nominalnej niższej

Interpretacja
29.10.2015 Podatki

Czy w przypadku nabycia przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w spółce komandytowo- akcyjnej (S.K.A.), do której, zgodnie z opisem zdarzenia przyszłego nie znajdą zastosowania przepisy ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2014 roku, w momencie objęcia przez S.K.A. nowych udziałów lub w momencie podwyższenia wartości nominalnej istniejących udziałów w spółce ograniczoną odpowiedzialnością

Interpretacja
29.10.2015 Podatki

Czy opisane w stanie faktycznym umowne potrącenie będzie stanowiło formę uregulowania zobowiązania w świetle art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej odpowiadającej cenie nabycia wartości niematerialnych i prawnych w postaci znaków towarowych nabytych w

Interpretacja
26.10.2015 Podatki

Czy w związku z tym, że wniesienie wymaganego wkładu pieniężnego na pokrycie nowowyemitowanych akcji, nastąpi poprzez umowne potrącenie wierzytelności, a więc: wierzytelności przysługującej spółce względem akcjonariuszy (wynikającej z obowiązku pokrycia wkładów) oraz wierzytelności przysługujących akcjonariuszom względem spółki (wynikających z zawartych umów pożyczek) - Spółka uzyska przychód, podlegający

Poprzednia Następna