Możliwość uwzględnienia w rozliczeniu podatku w całości lub w części (50%) kosztów uzyskania przychodów obejmujących wydatki na zakup towarów handlowych poniesione przez Spadkodawcę przed dniem jego śmierci oraz przez przedsiębiorstwo w spadku przed wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego, które nie zostały dotychczas uwzględnione w rozliczeniu podatkowym Spadkodawcy lub przedsiębiorstwa w spadku.
Planowany Aport 1 do Spółki 1 oraz Aport 2 do Spółki 2 z Wyłączeniami (a także uwzględniając możliwość dokonania Dodatkowych Ewentualnych Wyłączeń), stanowić będą wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanych części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, a tym samym, zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, nie dojdzie do powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Skutki podatkowe w podatku VAT związane z przejęciem przez Wnioskodawcę jako jednego ze spadkobierców przedsiębiorstwa w spadku do dalszego prowadzenia działalności.
Brak wystąpienia dla Wnioskodawczyni skutków podatkowych w podatku od towarów i usług w związku z przejęciem przez nią całego Przedsiębiorstwa do jego dalszego prowadzenia oraz brak obowiązku dokonania korekty.
Przeniesienie własności środków trwałych celem zaspokojenia roszczenia o zachowek stanowi odpłatne zbycie podlegające opodatkowaniu ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego, spółka cywilna, do której Wnioskodawczyni oraz Zainteresowany wniosą tytułem wkładu nabyte w spadku przedsiębiorstwo, stanie się następcą prawnym w podatku od towarów i usług, a czynność przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku do spółki cywilnej będzie stanowić czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Z
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych na podstawie uchwały w sprawie wypłaty zysków osiągniętych przez spółkę komandytową.
Zwolnienie od podatku sprzedaży budynku, budowli, nieukończonego budynku.
kontynuowanie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów obliczenie podatku za III kwartał 2019 r. uwzględnienie remanentu na dzień śmierci, jako remanentu początkowego obowiązek zapłaty podatku za III kwartał za zmarłego przedsiębiorcę obowiązek złożenia przez przedsiębiorstwo w spadku po zamknięciu roku podatkowego zeznania podatkowego PIT-36L za zmarłego przedsiębiorcę i uregulowania podatku
Obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy przez spadkobiercę z tytułu udziału w zyskach przedsiębiorstwa w spadku
Prawo do rozliczenia przychodów i kosztów związanych z uprzednio prowadzoną działalnością gospodarczą zmarłego ojca w ramach własnego zeznania podatkowego, w związku z kontynuowaniem działalności gospodarczej spadkodawcy
prawo do rozliczenia straty podatkowej poniesionej przez zmarłego ojca, związanej z prowadzoną działalnością gospodarczą, którą Wnioskodawca kontynuuje
Podatniczka zapytuje co ma zrobić z kasą fiskalną z działalności męża i czy może jej używać w swojej działalności gospodarczej?
Czy w związku z zawiązaniem spółki cywilnej w związku z przejęcie praw i obowiązków przez spadkobierców należny jest podatek od czynności cywilnoprawnych?
Podatnik zwraca się do tut. organu podatkowego z pytaniem, czy spadkobierca będzie mógł rozliczyć podatek należny i naliczony spadkodawcy składając za ostatni okres rozliczeniowy deklarację VAT-7 na nazwisko zmarłego podatnika i podpisać ją jako następca prawny. Czy nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym może rozliczyć następca prawny zmarłego w deklaracjach za następne okresy rozliczeniowe składane
dotyczy; możliwości zapłacenia podatku od spadków i darowizn proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności lub pomniejszenia masy spadkowej o wypłatę zachowku.