Czy w przypadku gdy dochód kasy mieszkaniowej za dany rok podatkowy zostaje zatrzymany i przekazany na kapitał (fundusz) własny kasy mieszkaniowej, z którego finansowane będą wyłącznie cele (wydatki) wymienione w art. 5 ust. 3-5 Ustawy, to dochód taki na moment zarachowania na taki kapitał (fundusz) podlegać będzie zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17
1. Czy jest zgodne z regulacjami podatkowymi nie zwracanie (przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2007 r.) równowartości środków, które zostały odliczone od podatku w okresie oszczędzania w kasie mieszkaniowej?
czy podpisanie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego wraz z wpłaceniem sprzedającemu 10% zaliczki przed zerwaniem umowy o prowadzenie rachunku z kasą mieszkaniową pociąga za sobą konieczność zwrotu dokonanych odliczeń?
czy środki zgromadzone w kasie mieszkaniowej mogą być wykorzystane na spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu na kupno działki pod budowę domu?
Bardzo proszę o wyjaśnienie czy powinienem zwracać całą kwotę zwolnienia podatkowego czyli za okres 1998-2000.Czy jest możliwe abym wobec niezależnej ode mnie sytuacji mieszkaniowej został zwolniony od zwracania tego podatku.Czy jest możliwe aby w jakikolwiek inny sposób pomóc nam w zaspokojeniu potrzeby własnego mieszkania np. wyrażając zgodę na wykorzystanie tych pieniędzy na cel mieszkaniowy w ciągu
Czy w sytuacji wycofania środków z kasy mieszkaniowej i wpłaty zadatku przed zawarciem umowy właściwej zakupu działki budowlanej ( wszystkie działania będą podjęte w 2007r.), zadatek można potraktować jako formę realizacji celów mieszkaniowych?
Czy nabywając działkę rolno - leśną o powierzchni 165 arów z prawem do zabudowy siedliskowej i jednorodzinnej spełnię obowiązki wynikające z ulgi "kasa mieszkaniowa" dotyczące zainwestowania oszczędności ?
czy jest dopuszczalna darowizna na rzecz osoby trzeciej lokalu mieszkalnego nabytego ze środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowo-kredytowym kasy mieszkaniowej bez utraty prawa do dokonania odliczeń związanych z oszczędzaniem w kasie mieszkaniowej?; czy dla zachowania prawa do ulgi podatkowej związanej z oszczędzaniem na rachunku oszczędnościowo-kredytowym kasy mieszkaniowej konieczne jest
Czy przysługuje Pani ulga w podatku od spadków i darowizn z tytułu nabycia w drodze cesji prawa do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w kasie mieszkaniowej w wysokości kwoty wolnej od każdego z rodziców?
Czy środki wycofane w 2006 r. z kasy mieszkaniowej przeznaczone na zakup działki pod budowę domu oraz na jego budowę spełnią wymogi dot. zainwestowania oszczędności z kasy mieszkaniowej ?
Czy zgromadzone środki w kasie mieszkaniowej wycofane w 2005 r. i wydatkowane na remont i modernizację mogą w całości stanowić podstawę do odliczenia w ramach ulgi remontowej ?
Czy ulga z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej ma wpływ na zwrot podatku VAT ?
1. Czy decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wskazująca, żena działce sklasyfikowanej obecnie w ewidencji gruntów jako rolna (w 2002 roku przestał obowiązywać plan zagospodarowania przestrzennego terenu) możliwa jest budowa budynku mieszkalnego, jest dokumentem wystarczającym w rozumieniu celu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej i jej nabycie nie spowoduje utraty prawa
Czy poniesione przez podatnika wydatki na zakup mieszkania od swojej matki lub zakup działki budowlanej od brata spełnią wymogi dot. zainwestowania oszczędności wycofanych z kasy mieszkaniowej?
Czy wycofanie oszczędności z kasy mieszkaniowej (po zakończeniu umownego okresu oszczędzania) nie powoduje obowiązku zwrotu ulgi podatkowej, jeżeli środki te zostaną wydatkowane na zakup działki budowlanej?
Podatnik zakończył okres systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej i złozył dyspozycję wycofania oszczędności z tego rachunku z zamiarem ich wydatkowania na zakup mieszkania. Cała należność na zakup lokalu zostanie uregulowana do konca bieżącego roku natomiast akt notarialny zostanie sporzadzony po zakończeniu inwestycji tj. w 2006r. Pytanie podatnika: Czy mimo braku aktu notarialnego, zostały
Podatniczka w okresie od marca 2000r. do marca 2005r. gromadziła środki na rachunku oszczędnościowo-kredytowym w "kasie mieszkaniowej", które po zakończeniu okresu oszczędzania zamierza wycofać i przeznaczyć na zakup spółdzielczego własnościowego lokalu mieszkalnego. Ponadto, matka podatniczki, która również oszczędzała w "kasie mieszkaniowej" i dokonywała w związku z tym odliczeń od podatku zamierza
Cesja wpłat do kasy mieszkaniowej na dziecko.Czy dziecko ma obowiązek zwrotu ulgi z tytułu wpłat na kasę mieszkaniową, jeżeli po zakończeniu oszczędzania przeznaczy otrzymane środki z banku, w którym prowadzony był rachunek na inne cele niż mieszkalne ?
Czy podatnik będzie mógł przeznaczyć oszczędności wycofane z kasy mieszkaniowej na zakup działki budowlanej, aby zachować prawo do ulgi z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej oraz czy warunkiem zachowania ulgi jest konieczność wybudowania domu mieszkalnego?
Czy zgromadzone środki w kasie mieszkaniowej można przeznaczyć na zakup dwóch mieszkań? Czy oba mieszkania muszą stanowić wspólną wasność mażonków, czy też waścicielem jednego może być żona a drugiego mąż?Co się stanie w sytuacji, gdy wycofane oszczędności nie zostaną wydatkowane w całości?
Czy wycofanie pieniędzy z kasy mieszkaniowej a następnie przeznaczenie ich na cel zgodny z brzmieniem przepisów art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie spowoduje utraty prawa do ulgi a także zwolni z obowiązku uiszczenia 10% podatku?
Podatnik w dniu 18 grudnia 2001 roku zawarł umowę o kredyt kontraktowy z Kasą Mieszkaniową oraz w tym też miesiącu dokonał pierwszej wpłaty na konto Kasy Mieszkaniowej. Za lata 2001-2002 podatnik nie złożył zeznań podatkowych, ponieważ nie uzyskał dochodów podlegających opodatkowaniu, natomiast w 2003 r. złożył zeznanie podatkowe, lecz nie dokonał odliczenia z tytułu gromadzenia oszczędności, ponieważ
Zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi w następujacych kwestiach:Zawarłam umowę z ING Bankiem Śląskim prowadzącym Kasę Mieszkaniową o kredyt kontraktowy w dniu 26.11.2001 r., okres oszczędzania wynosi 36 miesięcy i trwa do 30.10.2004r. Środki zgromadzone w Kasie Mieszkaniowej zamierzam scedować na córkę. Czy mogę dokonać zakupu mieszkania przed listopadem br., tj. przed zakończonym okresem oszczędzania