Uznanie, że w przypadku nie podjęcia przez Wnioskodawcę kolejnych czynności związanych z procesem inwestycyjnym, pomimo że nie został on zakończony, Wnioskodawca zachowuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Rozliczenie zwrotu kosztów notą obciążeniową i prawo do odliczenia podatku VAT.
Rozliczenie inwestycji dotyczącej wykonania otworu badawczo-rozwojowego wód termalnych.
W zakresie ustalenia, czy: - wydatki związane bezpośrednio z zakończeniem realizacji Projektu, mogły być ujmowane bezpośrednio w koszty podatkowe na bieżąco (jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim), - Spółka ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w roku (…) (jako koszty zaniechanej inwestycji) wartość pozostałych wydatków (nakładów) związanych z realizacją Projektu - które
Ustalenie wartości początkowej Środków Trwałych oraz momentu ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów
Czy prawidłowe będzie zakwalifikowanie przez Wnioskodawcę wydatków poniesionych na Inwestycję jako koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
1. Czy wydatki poniesione z tytułu wynagrodzeń Zatrudnionych powinny być ujęte jako koszt uzyskania przychodu na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ustawy o CIT, czy powinny stanowić koszt wytworzenia środków trwałych, o którym mowa w art. 16g ust. 4 ustawy o CIT, jeżeli dotyczą: a) czynności dokonywanych w ramach Fazy 1 lub 2, tj. przed Akceptacją Zarządu, w tym związanych z projektami zaniechanymi
w zakresie ustalenia, czy strata na sprzedaży maszyny opisanej w stanie faktycznym będzie stanowiła dla Spółki koszt uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zaniechanej inwestycji w przypadku podjęcia decyzji o definitywnym zaniechaniu odbioru mebli od Wykonawcy.
w zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka jest i będzie uprawniona do zaliczenia wydatków wymienionych w punktach od 1 do 13 do kosztów uzyskania przychodów w dacie podjęcia uchwały zarządu Spółki o zaniechaniu Inwestycji.
w zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki poniesione na niezakończoną inwestycję.
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym planowanej sprzedaży działek oraz możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia tych nieruchomości.
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wdrożenie systemu informatycznego (pytanie Nr 1) skutki podatkowe zaniechania wdrażania systemu informatycznego (pytanie Nr 2)
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wydatków poniesionych w związku z zaniechaną Inwestycją, a niedotyczących oddanych do użytkowania środków trwałych, do kosztów uzyskania przychodów? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie zadane w punkcie 1, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka będzie uprawniona
Dotyczy możliwości zaliczenia kosztów likwidacji nieruchomości wraz z nakładami inwestycyjnymi i kosztami rozbiórki do kosztów podatkowych likwidowanej nieruchomości.
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów nakładów poniesionych na nabycie i wdrożenie oprogramowania, które nie zostało wdrożone do eksploatacji
w zakresie określenia momentu uznania za koszty uzyskania przychodów nakładów poniesionych na nabycie i wdrożenie oprogramowania
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku ze zwrotem zaliczki.
W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, w którym momencie Spółka będzie uprawniona do ujęcia poniesionych w związku z realizacją Inwestycji wydatków wskazanych w puntach a-e oraz h-o, jako koszt uzyskania przychodów w związku z podjęciem decyzji o zaprzestaniu prowadzenia Inwestycji i na podstawie stosownej uchwały właściwych organów Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy koszty poniesione w związku z zaniechaniem inwestycji mogą zostać uwzględnione w wyniku podatkowym Spółki zgodnie z art. 15 ust. 4f ww. ustawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy koszty poniesione w związku z zaniechaniem inwestycji powinny być alokowane do wyniku z działalności opodatkowanej podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach ogólnych.
1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci odsetek bankowych od kredytu inwestycyjnego poniesione po dniu zakończenia i przyjęcia do użytkowania I etapu inwestycji powinny jako koszty inwestycji zaniechanych zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o jej zaprzestaniu, zgodnie z art. 15 ust. 4f? 2. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci zakupu usług projektowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów (jako kosztów zaniechanych inwestycji w rozumieniu art. 15 ust. 4f ww. ustawy podatkowej) kosztów zakupu zlikwidowanych budynków oraz poniesionych kosztów fizycznej likwidacji tych budynków.