Przygotowane na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 13 grudnia 2024 r.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Token nie spełnia definicji instrumentu finansowego w rozumieniu ww. ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, emisja (sprzedaż) Tokenów nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, jako odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy.
Zawarcie umowy typu vPPA dot. energii elektrycznej oraz sprzedaży gwarancji pochodzenia.
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
VAT - w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem umowy Wirtualnej Sprzedaży Energii Elektrycznej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z usługami zarządzania pochodnymi instrumentami finansowymi.
Ustalenie, w związku z zamiarem wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czy: - rozliczenia instrumentów pochodnych będących kontraktami SWAP na cenę miedzi oraz kursy walut stanowią przychód ze zbycia i realizacji praw z instrumentów finansowych, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f u.p.d.o.p., - objęcie należności umową faktoringu spowoduje u niego osiągnięcie przychodu ze zbycia
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy.
Czy w świetle art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b ustawy o CIT, w opisanym powyżej stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym dodatnie przepływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS, po dniu oddania Środków Trwałych do ich użytkowania należy kwalifikować jako przychody ze źródła innego niż zyski kapitałowe tj. jako przychody z działalności operacyjnej; - czy zgodnie z art. 7 ust 2 ustawy o CIT, w opisanym powyżej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku usług związanych z emisją papierów wartościowych.
Czy w ramach zawartej umowy Wnioskodawca będzie podatnikiem VAT. - Co będzie podstawą opodatkowania transakcji SRK. Czy rozliczenie transakcji SRK, podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług.?
Wykonywane przez Państwa czynności na rzecz Klientów, których przedmiotem są instrumenty finansowe, stanowią czynności określone w art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy, w związku z tym korzystają/będą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie tego przepisu.
Wnioskodawca nieprawidłowo wskazał na art. 30a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako podstawę opodatkowania dochodów ze zbycia opisanych wyżej aktywów (w szczególności akcji, kryptowalut), w sytuacji gdy będzie kontynuował ich zbycie po rezygnacji z opodatkowania ryczałtem. Tego typu dochody należy opodatkować według zasad wynikających z art. 30b ustawy.
Uznanie nabywanych czynności za import usług zwolnionych z opodatkowania podatkiem od towarów i usług w myśl art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy
Czy w sytuacji opisanej w stanie faktycznym oraz zdarzeniu przyszłym, Środki z inwestycji uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z inwestycjami sfinansowanymi Środkami POIR są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53a ustawy o CIT?