Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Świadczone usługi w zakresie nauki gry na fortepianie/pianinie nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy świadczonych usług w formie on-line.
Czy uzyskane przez Spółkę środki pieniężne z tytułu zabezpieczenia stóp procentowych w związku z zawartymi umowami kredytu i pożyczki stanowią przychody podatkowe w zakresie, w jakim dotyczą zapłaconych odsetek, które Spółka kwalifikuje jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów oraz w jakim źródle przychodów Spółka obowiązana jest rozpoznać uzyskane przychody z tego tytułu; - Czy poniesione
Prawo do pomniejszenia kosztów finansowania dłużnego o dodatni wynik powstały na rozliczeniu Instrumentu CAP.
Usługi w zakresie oferowania kursów internetowych nauki gry na pianinie nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Ustalenie czy Spółka ma prawo zaliczenia przychodu ze zbycia pochodnych instrumentów finansowych do przychódów z zysków kapitałowych, czy Spółka ma prawo do rozliczenia przychodu z Inwestycji proporcjonalnie do okresu trwania umowy inwestycyjnej oraz czy wypłacany przez Spółkę Inwestorowi Zwrot z inwestycji stanowi koszt uzyskania przychodu inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami.
Token nie spełnia definicji instrumentu finansowego w rozumieniu ww. ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, emisja (sprzedaż) Tokenów nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, jako odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy.
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie – bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami – Papierami wartościowymi, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym
Ustalenia: - czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku przedterminowego rozwiązania pochodnego instrumentu finansowego w postaci kontraktu CIRS, zabezpieczającego ryzyka zmiennej stopy procentowej WIBOR dotyczącej spłacanych przez Spółkę kredytów, Spółka powinna rozpoznać zysk/stratę (przychód/koszt) w źródle zyski kapitałowe, - czy jeżeli w przyszłości, zaistnieją sytuacje w których w związku
1) możliwości zaliczenia zwrotu z inwestycji do przychodów z zysków kapitałowych; 2) ustalenia czy zwrot z inwestycji stanowi dla Inwestora przychód podatkowy w momencie w którym roszczenie o wypłatę zwrotu z inwestycji staje się wymagalne, tj. każdorazowo z końcem ustalonego w umowie inwestycyjnej okresu rozliczeniowego; 3) ustalenia czy dokonanie wpłaty przez Inwestora na rzecz Producenta z tytułu
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy dla usług obejmujących zajęcia muzyczno-edukacyjne (audycje).
W zakresie ustalenia, czy w związku z rozliczeniami pochodnych instrumentów finansowych realizowanych przez Centralę na rzecz rozliczeń Spółki realizowanych w ramach Systemu, powstałe po stronie Wnioskodawcy dochód bądź odpowiednio strata na realizacji kontraktu, tj. wynik na realizacji kontraktu, będą stanowić dla Spółki przychody podatkowe bądź odpowiednio koszty podatkowe z realizacji instrumentu
Czy kupno i sprzedaż instrumentów pochodnych (w tym sprzedaż i zakup opcji na akcje i ETFy) w ramach fundacji rodzinnej podlega pod zwolnienie z CIT, czyli czy taka działalność jest zgodna z art. 5 ustawy o fundacji rodzinnej.
Zawarcie umowy typu vPPA dot. energii elektrycznej oraz sprzedaży gwarancji pochodzenia.
1. Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie - bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami - Inwestycjami, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym charakterze
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania śpiewu oraz nauczania gry na instrumentach świadczonych przez Panią oraz przez zatrudnionych nauczycieli.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.