Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na Infrastrukturę, która powstanie w ramach Inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z działalnością wodociągową (proporcja).
Odpłatne usługi w zakresie dostarczania wody oraz odprowadzania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych stanowią działalność gospodarczą oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia. Z tytułu wykorzystywania Infrastruktury na rzecz Odbiorców wewnętrznych, nie są Państwo zobowiązani do naliczenia podatku należnego. Przysługuje/będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących ponoszone wydatki związane z realizowaną Inwestycją.
Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Dotyczy braku prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego w całości lub w części od wydatków poniesionych na realizację zadania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od przebudowywanej stacji uzdatniania wody prewspółczynnikiem zakładu budżetowego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki na realizację projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur w związku z wydatkami poniesionymi na realizację Inwestycji.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem do Spółki infrastruktury powstałej w ramach inwestycji, uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia 7/10 VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji w rozliczeniu VAT za okres, w którym nastąpi aport.
Uznanie aportu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego za odpłatną dostawę towarów niekorzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wybudowaniem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz przyłączy do kanalizacji sanitarnej do granicy pasa drogowego. Sposób realizacji prawa do
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z Infrastrukturą za pomocą prewspółczynnika (opartego na ilości dostarczanej wody).
Braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT jako zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, opodatkowania aportu Infrastruktury powstałej w wyniku realizacji inwestycji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na jej realizację.
Dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT, wynikającego z faktury dokumentującej wydatki poniesione na realizację zadania.
Czy Klub będzie uprawniony zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ponoszone przez Spółkę „dodatkowe wydatki”, w związku z zawarciem Kontraktów z Zawodnikami (którzy świadczyć będą usługi na rzecz klubu w ramach wykonywanej pozarolniczej działalności gospodarczej), w sytuacji gdy Zawodnik w ramach Kontraktu zobowiąże się zapłacić Klubowi wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu świadczenia przez Klub usług
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości niezabudowanych oraz prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, usług geodezyjnych oraz ogłoszenia w prasie.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 26 i ust. 1b ustawy o CIT w zakresie przychodu (dochodu) z nieodpłatnego otrzymania licencji do Modułu A i Modułu B, - Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu usług wykonywanych na podstawie Umowy Utrzymaniowej i inne wydatki związane z funkcjonowaniem Oprogramowania
1. Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 26 i ust. 1b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r., w zakresie przychodu (dochodu) z nieodpłatnego otrzymania licencji do Modułu Towarowego i Modułu Maklerskiego? 2. Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu usług wykonywanych na podstawie „umowy utrzymaniowej” i inne