Odpłatne zbycie działki w części przypadającej na udział nabyty ponad pierwotny udział.
Skutki podatkowe zbycia gruntów rolnych w kontekście pomocy de minimis i zachowania prawa do zwolnienia podatkowego określonego w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania podatkiem VAT dla zbycia Nieruchomości, która posiada dwóch współwłaścicieli w częściach ułamkowych.
Zwolnienie z opodatkowania dochodów z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynku mieszkalnym położonym na terenie wiejskim w gospodarstwie rolnym w celu zakwaterowania pracowników będących w podróży służbowej.
Ustalenie sposobu opodatkowania przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania w związku ze sprzedażą gruntu, wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga rolna).
1. W jaki sposób ustalić przychód ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, który Wnioskodawczyni osiągnie w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa opisanego we wniosku? 2. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodu ze zbycia przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni, które Wnioskodawczyni będzie mieć w przyszłości w wyniku zawarcia umowy sprzedaży swojego przedsiębiorstwa
Planowane przez Wnioskodawcę odpłatne zbycie całości lub części opisanej nieruchomości nie będzie dla Pana stanowiło źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o PIT, gdyż zbycie to nastąpi po upływie ustawowego (pięcioletniego) okresu. Nie będzie więc Pan zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego z tytułu tej transakcji.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca uprawniony będzie do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych, dla dochodów uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości obejmującej działki A, B, C oraz D wraz z posadowionymi na niej budynkami, natomiast nie będzie uprawniony do skorzystania z przedmiotowego
Skutki podatkowe wynajmu pokoi gościnnych – ocena możliwości skorzystania ze zwolnienia.
Skutki podatkowe sprzedaży gospodarstwa rolnego - możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 28.
O ile Wnioskodawca mieścił się w limitach pomocy de minimis określonych rozporządzeniem Komisji nr 1408/2013 – zarówno podmiotowym jak i krajowym – to należy uznać, że nabycie opisanego we wniosku udziału we współwłasności nieruchomości rolnej korzysta ze zwolnienia z art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe darowizny gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
Wnioskodawca nie będzie posiadał statusu podatnika czynnego w ramach podatku od towarów i usług z tytułu istnienia i funkcjonowania gospodarstwa rodzinnego. Pozostawanie przez Wnioskodawcę – w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego – czynnym podatnikiem podatku VAT z tytułu prowadzenia odrębnej działalności rolniczej nie będzie powodować, że Wnioskodawca będzie posiadał statusu podatnika podatku
Możliwość zaliczenia otrzymanego wsparcia finansowego z ARiMR do przychodu ze źródeł przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej.
Zwolnienie od opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu wynajmu pokoi gościnnych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego przy sprzedaży nieruchomości rolnych, nabytych w drodze spadku, na cele rolnicze.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą działek będących użytkami rolnymi (grunty orne) i stanowiącymi gospodarstwo rolne.