w zakresie ustalenia, czy w oparciu o Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 13 lutego 2020 r. sygn. akt II FSK 721/18 Bank może dokonać korekty zeznania podatkowego (CIT-8) za rok 2019 i za rok 2020, polegającej na uznaniu wydatków z tytułu składki na pokrycie funduszu pomocowego za koszt uzyskania przychodu.
brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu
brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu
brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu
brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu
brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu
Braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Czy w świetle przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za pracę wykonywaną w okresie od 18 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. jest wolne w 85 % od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawczyni za pracę wykonywaną dla S.A. Oddział w Polsce w okresie od 7 czerwca 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. jest wolne w 85% od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za pracę wykonywaną dla S.A. Oddział w Polsce w okresie od 11 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. jest wolne w 85% od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Zamiarem Wnioskodawcy jest zaprzestanie w najbliższej przyszłości dokonywania poboru i wpłat zaliczek na podatek od wskazanych dochodów trenerów (wynagrodzenia finansowane ze środków EFS w związku z realizowanymi obecnie i w przyszłości projektami w ramach SPO RZL, PO KL).
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że dnia 24 lipca 2006 roku zawarła Pani umowę na wykonanie materiałów promocyjnych programu P. w ramach projektu xxx finansowanych z Funduszu Phare. Umowa została zarejestrowana w dniu 24 lipca 2006 r. w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Zadaje Pani pytanie, czy wynagrodzenie uzyskane z tytułu zawarcia umowy jest zwolnione z podatku dochodowego
Spółka realizuje projekt w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu Spółka dokonuje na rzecz osób bezrobotnych sprzedaży usług zwolnionych z VAT. Na rzecz tego projektu dokonuje również zakupów opodatkowanych.W związku z powyższym wnioskodawca pyta czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego
Czy dochody osoby zatrudnionej przez firmę realizującą program pilotażowy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego będą podlegać zwolnieniu przedmiotowemu, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Zdaniem wnioskodawcy, dochody otrzymane przez osoby fizyczne zatrudnione bezpośrednio przez PUP w Wołominie realizujące ten program są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000r Nr 14, póz. 176 z późn.zm.).
Czy dochody osób fizycznych zatrudnionych przez spółkę do realizacji projektu finansowanego z śroków PHARE są zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych ?
Płatnik zwrócił się z zapytaniem: czy w przypadku gdy Spółka nie jest benficjentem bezzwrotnej pomocy a jedynie wykonuje kontrakty związane z realizacją projektów PHARE to wynagrodzenia pracowników finansowane ze śroków bezzwrotnej pomocy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
1. W jaki sposób prawidłowo rozliczyć amortyzację środka trwałego, na zakup którego Spółka otrzymała dotację unijną z funduszu PHARE? 2. Od którego momentu należy część amortyzacji uznać za niestanowiącą kosztu uzyskania przychodu?