Art. 125 ust. 1 ustawy wprowadza dla podatników dokonujących dostaw złota inwestycyjnego obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy. Dodatkowo ewidencja oprócz tych informacji, których ewidencjonowania wymaga art. 109 ust. 3 ustawy, powinna zawierać także dane nabywcy, które umożliwiają jego identyfikację (art. 125 ust. 2 ustawy).
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży asortymentu sklepu internetowego.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Prawo do zmniejszenia wartości podatku należnego o wartość podatku należnego związanego ze zwracanym przez klienta (nabywcę) towarem, w przypadku nieposiadania paragonu fiskalnego dostarczonego przez nabywcę, ale posiadania innego dokumentu sprzedaży.
Brak prawa do ewidencjonowania sprzedaży pieczonych kurczaków za pomocą kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii.
Sejm uchwalił pakiet, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. 30 marca 2020 r. zajmie się nim Senat.
Tarcza antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań rządu przeciwdziałających negatywnym skutkom pandemii. Zaproponowane przez resort finansów zapisy z zakresu finansów publicznych dotyczą głównie kwestii budżetowych i obszaru działalności instytucji finansowych.
25 marca 2020 r. rząd przyjął pakiet rozwiązań tworzących tarczę antykryzysową. Na pakiet składają się: projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (specustawa), projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (polityka nowej szansy) oraz projekt ustawy o zmianie
Błędnie zarejestrowane kwoty podatku należnego na kasie rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów wstępu na wydarzenie muzyczne; w zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży biletów wstępu na wydarzenia muzyczne, które odbywają się w lokalu zamkniętym z wyznaczonym miejscem do tańca oraz w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży
w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej sprzedaży towarów realizowanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w systemie wysyłkowym, w przypadku gdy zapłata nastąpi przelewem bankowym i w sytuacji gdy zapłata nastąpi za pośrednictwem operatora płatności PayPal albo Adyen
W zakresie zwolnienia z prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Brak obowiązku wpisywania od dnia 1 stycznia 2017 r. numerów PESEL osób fizycznych w związku z prowadzeniem ewidencji sprzedaży.
W zakresie korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży wyprodukowanych plakatów.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienia z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do świadczenia usług udzielania dostępu do treści elektronicznych, za które zapłata jest dokonywana za pośrednictwem tzw. operatorów płatności.
Zwolnienia z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w stosunku do świadczenia usług udzielania dostępu do treści elektronicznych, za które zapłata jest dokonywana za pośrednictwem tzw. operatorów płatności.
Działalność rolnicza brak obowiązku dokonania rejestracji, odprowadzania podatku VAT, składania deklaracji, prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku od towarów i usług oraz wystawiania faktur.
Brak prawa do korekty sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku zwrotu towaru, gdy klient posiada wyłącznie potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą, a płatność może nie być bezpośrednio powiązana z konkretną transakcją.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kasy rejestrującej.