Czy jako dowody poniesionych kosztów na zakup surowca drzewnego w celu jego dalszej przeróbki można będzie uznać faktury imienne wystawiane przez Nadleśnictwa?
Wiele firm przeprowadza transakcje zakupu, w których sprzedawcami są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Tego rodzaju transakcje powodują wątpliwości co do sposobu rozliczenia i udokumentowania, szczególnie gdy przedmiotem transakcji są towary objęte odwrotnym obciążeniem. Przedstawiamy zasady rozliczenia takich transakcji na przykładzie zakupu złomu przez podatnika VAT czynnego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu udokumentowania zakupu towarów w księgach rachunkowych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży praw do działki.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu udokumentowania zakupu towarów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu udokumentowania zakupu towarów.
1. Czy wydatek udokumentowany sporządzonym przez Spółkę zastępczym dowodem księgowym o nazwie dowód zakupu programów używanych można uznać za prawidłowo udokumentowany w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zaliczyć do kosztów bezpośrednich, zgodnie z art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w sytuacjach, kiedy Spółka nie może pozyskać danych kontrahenta
Czy zakup towarów w przedstawionym stanie faktycznym stanowi dla Wnioskodawczyni koszt zakupu towarów handlowych i w konsekwencji umożliwia pomniejszenie o taki wydatek osiąganych przychodów?
Czy wydatek udokumentowany sporządzonym przez wnioskodawcę zastępczym dowodem księgowym o nazwie dowód przyjęcia skupu należy uznać za prawidłowo udokumentowany w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym jest on kosztem bezpośrednim w rozumieniu ustawy, tj. stanowi koszt uzyskania przychodu w okresie rozliczeniowym, w którym nastąpiła sprzedaż towaru udokumentowanego ww. dowodem
Podatnicy prowadzący pkpir mają obowiązek dokonywania zapisów w księdze w języku polskim i w walucie polskiej, na podstawie prawidłowych i rzetelnych dowodów księgowych. Podstawą zapisów w pkpir są dowody księgowe, którymi są: 1) faktury VAT, w szczególności faktury VAT marża, faktury VAT RR, faktury VAT MP, dokumenty celne, rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące, lub 2) inne dowody, stwierdzające
Czy prawidłowym będzie ujęcie dowodów wewnętrznych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako kosztów uzyskania przychodu w kolumnie 10 księgi (koszt zakupu towarów handlowych) dokumentujących zakup od rolników owoców i warzyw?
Jak, i na jakiej podstawie należy księgować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów koszty związane z zakupem na aukcjach internetowych używanych towarów i materiałów?
1. Czy pobrany ze strony internetowej i wydrukowany rachunek od kontrahenta zagranicznego będzie stanowił dokument źródłowy do zaewidencjonowania kosztu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? 2. Jeżeli nie będzie to prawidłowy dokument, to w jaki sposób zgodnie z zasadami prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów należy udokumentować w prowadzonej księdze fakt poniesienia kosztu?
1.Czy w przypadku braku możliwości wystawienia faktury VAT RR można nabyć warzywa i owoce od rolników i działkowiczów, a na ich zakup wystawić dowód wewnętrzny? 2.Czy hurtownia jako spółka jawna może od jej wspólnika (osoba fizyczna), który posiada działkę rolną nabyć uprawiane przez niego warzywa i owoce na dowód wewnętrzny?
Czy kosztem uzyskania przychodu jest zakup produktów roślinnych bezpośrednio od producentów krajowych, udokumentowanych dowodem wewnętrznym zgodnie z § 14 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 roku w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów - w sytuacji, gdy producenci krajowi nie chcą podać swoich danych identyfikacyjnych niezbędnych do wystawienia
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego i postanowień art. 22 ust. 1 i art. 24a ust. 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi do wymienionego artykułu (tj. § 26 i § 12-16 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów
Czy wystarczającym dokumentem, który będę mógł zaksięgować może być dowód wewnętrzny, w którym opisana jest transakcja zakup przedmiotu za granicą z uwzględnieniem nazwy rzeczy, modelu, numeru fabrycznego, ceny zakupu, miejsca zakupu. Do dowodów wewnętrznych z zakupów przedmiotów dokonanych za granicą Polski mogę dołączyć fakturę na zakup paliwa na terenie danego kraju?
Czy możliwe jest dokumentowanie w księgach rachunkowych zakupu towarów handlowych dokonane u bezpośredniego producenta rolnika, dowodami wewnętrznymi?
Czy możliwe jest dokumentowanie w księgach rachunkowych zakupu towarów handlowych dokonane u bezpośredniego producenta rolnika, dowodami wewnętrznymi?
Czy możliwe jest dokumentowanie w księgach rachunkowych zakupu towarów handlowych dokonane u bezpośredniego producenta rolnika, dowodami wewnętrznymi?
Czy przy okazji robienia zakupów na firmę - dokonywane zakupy na potrzeby domowe podatnika należy księgować w księdze przychodów i rozchodów a następnie towar ten na podstawie dowodu wewnętrznego odsprzedać sobie w cenie zakupu?
Czy poniesione wydatki udokumentowane paragonami są kosztem uzyskania przychodu? Pracownicy firmy korzystają z usług taksówkowych, a wydatki te związane są z osiąganym przez firmę przychodem. Zamiast faktur za przejazd taksówką pracownicy przedstawiają paragony z kasy fiskalnej.
Czy możliwe jest dokumentowanie w księgach rachunkowych zakupu towarów handlowych dokonane u bezpośredniego producenta (rolnika) dowodami wewnętrznymi?
dotyczy możliwości ewidencjonowania zakupu towarów poprzez sporządzanie dowodu wewnętrznego zawierającego opis tych towarów