Czy dotacja przedmiotowa otrzymana przez zakład budżetowy powinna zostać uwzględniona przy określeniu proporcji (prewspółczynnika), o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia, jako przychód wykonany zakładu budżetowego.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dotacji otrzymanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie opłat ustalonych w umowach leasingu dotyczących nowych pojazdów wykorzystujących do napędu energię elektryczną oraz uznania kwot netto opłat związanych z umową leasingu pojazdów elektrycznych sfinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania zadania inwestycyjnego pn. „(…)”, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o pełną kwotę podatku naliczonego z faktur dotyczących realizacji ww. inwestycji.
Brak opodatkowania otrzymanej przez Spółkę rekompensaty w związku z wykonywaniem powierzonych przez Gminę zadań własnych Gminy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją Inwestycji, w przypadku oddania w użytkowanie zakładowi budżetowemu oraz brak obowiązku rozliczenia podatku VAT należnego w związku z otrzymaniem przez Państwa dotacji na realizację Inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją Inwestycji, w przypadku oddania w użytkowanie zakładowi budżetowemu oraz brak obowiązku rozliczenia podatku VAT należnego w związku z otrzymaniem przez Państwa dotacji na realizację Inwestycji.
Zasady opodatkowania zaniżonej dotacji uzyskanej w następstwie wyroku sądowego.
Przekazywane pomiędzy Gminą i GZK dopłaty do taryf dla zbiorowego odprowadzania ścieków nie będą stanowiły elementu podstawy opodatkowania i Gmina nie powinna wykazywać z tego tytułu podatku VAT należnego, a przepływy finansowe uznać należy za pozostające poza zakresem VAT. W konsekwencji, niewykorzystana przez GZK część dotacji przedmiotowej za rok 2016, która została zwrócona Gminie w styczniu 2017
podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia i stosowania proporcji określonej w art. 86 ust. 2a
Rozliczanie podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Zastosowanie prewspółczynnika przez zakład budżetowy gminy. Rozliczenie czynności wykonywanych na rzecz gminy przez zakład budżetowy. Opodatkowanie dotacji przedmiotowej (dopłaty do ceny).
w zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy o dofinansowanie z budżetu państwa kosztów zarządzania infrastrukturą kolejową i jej ochrony.
Czy otrzymywana z urzędu gminy dotacja podmiotowa, która będzie przeznaczana między innymi na wynagrodzenie dyrektora przedszkola, jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku dla usług edukacyjnych, cateringowych i opłaty wpisowej związanych z prowadzonymi przez Wnioskodawczynię żłobkiem i przedszkolem oraz zwolnienia od podatku otrzymywanej dotacji na prowadzenie żłobka.
metoda wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych objętych dotacją przedmiotową z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
sposób ustalania kosztów uzyskania przychodów z tytułu dotacji otrzymywanych od jednostki samorządu terytorialnego
Czy wykorzystana przez Zakład dotacja przedmiotowa w kwocie 206.943,30 zł powinna pomniejszać koszty uzyskania przychodu ogółem i tym samym zwiększyć podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Czy dotacje otrzymane na prowadzenie szkoły publicznej w miejscowości Sz. i niepublicznej w miejscowości S., otrzymywane z budżetu gmin W. i K. były opodatkowane podatkiem dochodowym w latach styczeń 2002 grudzień 2006.
Jak prawidłowo powinny być rozliczane w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów dotacje otrzymane z budżetu miasta dla niepublicznego przedszkola na dziecko, a jak rozliczane wydatki - koszty związane z prowadzeniem przedszkola częściowo pokrywane z dotacji, jeśli nie jest możliwe dokładne wyliczenie w jakiej części dotacja je pokrywa?
Czy dochody z prowadzenia przedszkola niepublicznego korzystałyby ze zwolnienia z podatku dochodowego?
Od 2006 r. podatnik rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na całodobowej opiece nad małoletnim obywatelem Niemiec. Działalność ta odbywa się na zlecenie Urzędu ds. Nieletnich w Niemczech i w całości jest przez ten Urząd finansowana. Czy uzyskane z tego tytułu dochody są zwolnione od podatku dochodowego - art. 21 ust. 1 pkt 46 lub 114 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Spółka realizuje projekt w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu Spółka dokonuje na rzecz osób bezrobotnych sprzedaży usług zwolnionych z VAT. Na rzecz tego projektu dokonuje również zakupów opodatkowanych.W związku z powyższym wnioskodawca pyta czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego
Ośrodek Sportu i Rekreacji został powołany uchwałą Rady Gminy i jest jednostką organizacyjną prowadzoną w formie zakładu budżetowego. Celem statutowym Ośrodka jest upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, organizowanie zajęć, zawodów i imprez sportowo - rekreacyjnych oraz współpraca ze szkołami i klubami sportowymi na terenie miasta. Działalność Ośrodka w części finansowana jest z własnych