Rozliczenie transakcji, która korzysta ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT w odniesieniu do zaciąganych kredytów oraz z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT w odniesieniu do udzielanych depozytów.
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego.
Ustalenie czy otrzymanie Zapasów, a zatem rzeczy oznaczonych co do gatunku, w ramach umowy depozytu nieprawidłowego zawartej przez Wnioskodawcę stanowi odpłatne nabycie towarów niosące za sobą prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony; ustalenie czy zwrot towarów otrzymanych przez Wnioskodawcę w ramach umowy depozytu nieprawidłowego na rzecz Składających, będzie stanowił odpłatną dostawę
Uznanie, czy usługa depozytu nieprawidłowego jest usługą pomocniczą do usługi w zakresie depozytów środków pieniężnych a tym samym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Gdy przedmiotem umowy depozytu nieprawidłowego są pieniądze znajdujące się w chwili zawierania umowy poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej i sama umowa została zawarta także poza jej granicami, to taka umowa nie jest objęta zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 1 ust. 4 pkt 1 i 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe przekazanie środków pieniężnych Przechowawcy oraz zwrotu środków pieniężnych przez Przechowawcę w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego.
Czy otrzymanie zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy w postaci świadczenia zastępczego, które przyjmie formę pieniężną odpowiadającą wartości rzeczy wydanych w depozyt nieprawidłowy określonej w zleceniu depozytowym, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawczyni przychodu?
Czy otrzymanie zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy w postaci świadczenia zastępczego, które przyjmie formę rzeczy innego gatunku niż pierwotnie wydane lub oznaczonych co do tożsamości, odpowiadające wartości rzeczy oddanych w depozyt nieprawidłowy określonej w zleceniu depozytowym spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash-poolingu.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zwrot przedmiotu depozytu w innej postaci niż wydany Korzystającemu w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego pieniędzy bądź rzeczy oznaczonych co do gatunku powoduje w Spółce powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych rozumianych jako: - uzyskanie przychodu ze względu na zwrot środków pieniężnych zamiast rzeczy oznaczonych co do gatunku lub rzeczy oznaczonych co
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego w innej postaci niż ten otrzymany od Deponenta w ramach tej umowy spowoduje u Wnioskodawcy powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy depozytu nieprawidłowego na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania odpłatnych umów depozytu nieprawidłowego.
Czy w przypadku przelania przez komandytariusza Wnioskodawcy środków finansowych przeznaczonych na podwyższenie wkładu komandytariusza we Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej PCC) powstaje dopiero z chwilą zmiany umowy spółki Wnioskodawcy obejmującej podwyższenie wkładu komandytariusza?
W wyniku potrącenia wierzytelności dochodzi do uregulowania zobowiązania nawet w sytuacji, gdy nie dochodzi do faktycznego transferu pieniędzy. Zatem, naliczone odsetki po stronie biorącego w depozyt stanowią koszt podatkowy w momencie ich zapłaty, w tym przypadku w dacie kompensaty wzajemnych wierzytelności o ile oczywiście nie znajdzie zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o PDOP. Interpretacja
Czy na gruncie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT), składanie depozytów na podstawie umowy depozytu oraz uzyskiwanie z tego tytułu odsetek pozostanie dla Wnioskodawcy bez wpływu na wyliczenia współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ustawy o VAT, dla celów obliczenia podatku naliczonego podlegającego odliczeniu?