Sprzedaż egzekucyjna nieruchomości zabudowanej nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Sprzedaż nieruchomości – w części niebędącej przedmiotem najmu – nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT. Natomiast sprzedaż nieruchomości – w części, wykorzystywanej na najem – będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT.
Transakcja sprzedaży korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Brak możliwości wystawienia faktury przez Komornika Sądowego w imieniu dłużnika w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi wynajmu nieruchomości oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ww. sytuacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania przez komornika sądowego ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości ponownego skorzystania przez komornika sądowego ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy od dnia 1 września 2017 r.
kwalifikacji oraz momentu powstania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków na koszty egzekucyjne
W zakresie uznania komornika za podatnika podatku od towarów i usług i braku obowiązku dokonania zapłaty podatku od wykonywanych czynności za wynagrodzeniem.
obowiązek wystawienia faktur, odprowadzania podatku należnego oraz prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku VAT, w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi najmu
Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie braku obowiązku wystawiania faktur VAT i odprowadzania podatku należnego, w przypadku gdy należności za usługę najmu zostały zajęte przez organ egzekucyjny, uznać należy za nieprawidłowe.
Zapytanie spółki z o.o. -- czy w przypadku zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa będącego w upadłości w trybie sprzedaży z wolnej ręki nabywca odpowiada za długi upadłego zabezpieczone hipoteką,- czy z chwilą zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa istnieje możliwość odstąpienia od egzekwowania należności objętych hipoteką?