Z tytułu zamiany opisanego we wniosku udziału w lokalu na cały lokal mieszkalny nie będzie ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ dokonana pomiędzy matką i córką zamiana będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Zawarta umowa zamiany udziałów w lokalach mieszkalnych stanowiących odrębną nieruchomość zwolniona będzie od podatku od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do fundacji rodzinnej oraz zastosowania zwolnienia w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani córkę na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków uzyskanych ze sprzedaży, z których to środków dalej córka dokonała darowizny na Pani rzecz, nastąpiła na Pani konto. Pieniądze znajdują się więc na Pani koncie bankowym, gdzie przechowywała Pani te środki uprzednio w depozycie. Tym
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na organizację pikniku rodzinnego dotyczącego udziału pracowników, rodzin pracowników oraz udziału przedstawicieli kontrahentów i ich rodzin w pikniku rodzinnym.
Odszkodowanie z tytułu śmierci męża na skutek wypadku w gospodarstwie rolnym - którego zasady ustalenia wynikają wprost z przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników - korzysta ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z ZFŚS do wycieczki dla pracowników, byłym pracowników i innych uprawnionych
W świetle powyższego, stwierdzić należy, że wartość biletu otrzymana przez pracowników Wnioskodawcy i członków ich rodzin w wyniku realizacji uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej stanowi przychód, który korzysta ze zwolnienia podatkowego na podstawie cytowanego wyżej art. 21 ust. 1 pkt 85 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem przez Wnioskodawcę z ZFŚS do wycieczki pracowników oraz towarzyszących im członków rodzin
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup pakietów medycznych dla członków rodzin pracowników w proporcji odpowiadającej udziałowi Wnioskodawcy jako wspólnika w zyskach Spółki osobowej
Osoby, które planują założyć jednoosobową firmę (tj. nie zamierzają zatrudniać innych osób), mogą zgłosić do ZUS zarówno siebie, jak i uprawnionych członków rodziny wraz z wnioskiem o wpis CEIDG-1. Od 19 maja 2017 r. obowiązują bowiem nowe zasady m.in. zgłaszania jednoosobowej działalności gospodarczej do ZUS.
Czy poniesione przez Spó3ke koszty opisanego w stanie faktycznym pikniku, w czeoci przypadaj1cej zarówno na pracowników, jak i zleceniobiorców z rodzinami, mog1 zostaa zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 UPDOP?
Od 2 stycznia 2016 r. zostanie poszerzony krąg osób uprawnionych do dzielenia się urlopem macierzyńskim z pracownicą. Takie prawo zyskał ojciec dziecka będący pracownikiem, w przypadku gdy matka dziecka jest ubezpieczona z innego tytułu niż stosunek pracy. Uprawnienie to będzie przysługiwało także innym członkom najbliższej rodziny, np. dziadkom czy rodzeństwu rodziców dziecka.
Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Ubezpieczony (np. pracownik, zleceniobiorca) ma obowiązek zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członków swojej najbliższej rodziny, pod warunkiem że nie posiadają własnego tytułu do tego ubezpieczenia. Na złożenie informacji u płatnika składek ubezpieczony ma 7 dni od dnia zaistnienia okoliczności powodującej obowiązek zgłoszenia. Na podstawie tej informacji płatnik przekaże do ZUS druk zgłoszeniowy
Nasza pracownica w okresie od 18 do 31 stycznia 2015 r. opiekowała się chorą matką. Czy pracownicy przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego, jeżeli matka mieszkała u niej tylko czasowo w trakcie choroby? Jeżeli tak, to w jakim wymiarze, skoro 8 dni zasiłku wykorzystał już jej brat?
Pracownik zatrudniony od 1 kwietnia 2014 r. zapomniał zgłosić córkę i żonę do ubezpieczenia zdrowotnego jako członków rodziny. Wypełniony formularz złożył dopiero 31 października br., podając datę nabycia uprawnień przez te osoby 1 kwietnia 2014 r. Czy powinniśmy zgłosić rodzinę pracownika z datą podaną przez pracownika, czyli 1 kwietnia 2014 r., czy z dniem złożenia stosownych druków, czyli z datą